Valorant'ta RTX 3050 Ti %50 kullanılıyor

FurkanKutlu

Kilopat
Valorant'ta en yüksek grafikte %50 kullanımda 100 FPS alıyorum. En düşüğe alınca 120-130 oluyor. Neden bir türlü çözemedim. CPU darboğaz yok çekirdek kullanımlarında hiçbir çekirdek %100 değil. İşlemci 4800H, ekran kartı 3050Tİ.

Turbo modda kullanıyorum bilgisayarı.

Valorant'ta en yüksek grafikte %50 kullanımda 100 FPS alıyorum. En düşüğe alınca 120-130 oluyor. Neden bir türlü çözemedim. CPU darboğaz yok çekirdek kullanımlarında hiçbir çekirdek %100 değil. İşlemci 4800H, ekran kartı 3050 Ti.

Valorant işlemci odaklı oyun hikayeli bir oyunda grafikleri arttırırsanız %100e kadar çıkacaktır.

Valorant'ta en yüksek grafikte %50 kullanımda 100 FPS alıyorum. En düşüğe alınca 120-130 oluyor. Neden bir türlü çözemedim. CPU darboğaz yok çekirdek kullanımlarında hiçbir çekirdek %100 değil. İşlemci 4800H, ekran kartı 3050 Ti.

Kullandığınız notebook markasına göre
Acer için Nitorsense
ASUS için Armory create
Lenovo için Lenovo Vange
HP için Omen Center
Gibi uygulamalardan cihazınızı performans modu seçiniz.

Hocam işlemci önemli Valorant'ta ve RTX 3050 bir iş yapmaz sayılır.

Kullandığınız notebook markasına göre
Acer için Nitorsense
ASUS için Armory create
Lenovo için Lenovo Vange
HP için Omen Center
Gibi uygulamalardan cihazınızı performans modu seçiniz.
Devamını ben getireyim

MSI için MSI Center
DELL için Support Assist veya varsa AWCC

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakarak yorumluyorum.
Diğer yorumlardaki gibi, oyun grafik kartını kullanmıyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı