Valorant'ta tepki veremeden ölüyorum

falcon3535

Centipat
Herkese merhabalar. 75Hz monitörümde oyunda çok sinir oluyorum. Rakibi görüp tepki vermeden ölüyorum. Aimim gayet makul ve yeterli ama olmuyor. Herkes 144 ya da 240 mı kullanıyor anlamıyorum. Rankim dia 1 ama buraya gelene kadar dahil zorlandım. Ne yapmam lazım? Monitörümu satsam para etmez. Fikir, önerileriniz benim için önemlidir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

naesSMen

Centipat
Makaleler
1
Yer
Salon sandalyesi
Herkese merhabalar. 75Hz monitörümde oyunda çok sinir oluyorum. Rakibi görüp tepki vermeden ölüyorum. Aimim gayet makul ve yeterli ama olmuyor. Herkes 144 ya da 240 mı kullanıyor anlamıyorum. Rankim dia 1 ama buraya gelene kadar dahil zorlandım. Ne yapmam lazım? Monitörümu satsam para etmez. Fikir, önerileriniz benim için önemlidir. Teşekkürler.

Refleksinizi geliştirebilirsiniz. Hz ile tabii ki alakalıdır ama 60 Hz ile çok iyi yerlere gelen oyuncuları göz önüne alırsak sonuç yine reflekse geliyor.

MucoBEY

Centipat
Yer
Bağcılar
Bi cs go zula falan oyna eğer iyi oynuyorsan valorant senlik değildir, eğer kötü oynuyorsan yorum yok 😄

HalePlace

Centipat
Makaleler
1
Yer
⚡Hogwarts⚡
Bence kendini rank kasmaya vermiş olduğundan dolayı hata yapmaktan korkuyor olabilirsin. Hiç dereceli girmedim full derecesiz giriyorum full rush yapıyorum reyna ile. Çok eğlenceli oluyor. Bir dene derim.
Bi cs go zula falan oyna eğer iyi oynuyorsan valorant senlik değildir, eğer kötü oynuyorsan yorum yok 😄
Adam istediğini oynar ve CS:GO oynuyorsa veya ZULA oynuyorsa da onluk olabilir oyun. Mantıksız bir yorum.

ragnarock492

Decipat
Makaleler
1
144Hz kullanıyorum, tepki veremeden ölüyorum eğer sap gibi dikilirsem. Bu oyunun yapısıyla alakalı bir durum. Sap gibi dikilmeyeceksin ilk peek atan sen olacaksın. Prefire yiyebileceğin açılarda durmayacaksın.

TheAny

Decapat
Makaleler
1
Elmas 1 kümesine kadar çıkmışsınız. Buradan sonrası biraz daha zor oluyor hocam. Ölümsüzlük kümesinde bir arkadaşım var. O da 75 Hz monitör kullanıyor. Onun da zorlandığını görüyorum maçlarını izlerken. Kümeniz (yetenek grubunuz) Elmas 1 olabilir. Tabii ki daha yukarı çıkmanın bir yolu var, o da kendinizi geliştirmeniz.

eyre

Centipat
Makaleler
2
Yer
Ascent'ta piknik yapıyor.
Önerilerimi sıralayayım:
  1. Skininizin olması size bir artı sağlar, güçlü hissettirir.
  2. Farenizin sensörünün kaliteli olması gerekir, yani raporlama hızı FPS oyunu oynadığınız için 1000Hz 1ms olmalıdır.
  3. FPS oyunu oynadığınız için ne yaparsanız yapın, 144Hz monitörü olan bir kişiden üstün olamazsınız.
Bu arada sadece tepki veremeden ölen siz değilsiniz, bende 60Hz monitörüm ile çok ölüyorum. Dereceli deseniz kötü takımlardan bıktığım için dereceli hayatımı zoraki olsa da Demir 2 yapıp bıraktım.

ue666

Picopat
Daha önce ne tür oyunlar oynadınız? Ben de valoranta girince kendimi yavaş ve yaşlanmış hissediyorum. Tepki dışında hassasiyet üzerine de çalışın. Kendinize uygun hassasiyet ayarını yakalayınca biraz daha kendinize güvenip hızlı oynayabilirsiniz. Bazen doğru hassasiyeti yakalayamayınca hemen öleceğim gibisinden çekimser oynamak tepkisiz kalıp ölmenize yol açabiliyor.

Yukarı