Valorant'ta Vanguard Başlatılamıyor

İşletim sistemi
Windows 10

TaylanCakmak

Centipat
Merhabalar bugün Valorant'ı indirdim ve Vanguard Anti-Cheat hatası verdi. Diğer makalelere bir göz attım yeniden başlat demişler ama Valorant'ı indirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatırken mavi ekran (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) hatası veriyor. Valorant'ı indirmeden 1 saat önce öylesine yeniden başlat dediğimde sıkıntı yoktu. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar bugün Valorant'ı indirdim ve Vanguard anti-cheat hatası verdi. Diğer makalelere bir göz attım yeniden başlat demişler ama Valorant'ı indirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatırken mavi ekran (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) hatası veriyor. Valorant'ı indirmeden 1 saat önce öylesine yeniden başlat dediğimde sıkıntı yoktu. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Bende de aynı sorun olmuştu ben bilgisayar başlatırken başlatılacak uygulamalara baktım ve Valorant'ı aktif ettim yeniden başlattım düzeldi.

Services.msc > vgc > özellikler > başlagıç tipi 'elle' ise 'otomatik' yapın ve başlatın, akabinde sistemi tekrar başlatın.

Çözüm olmaz ise;
C:\Program Files\Riot Vanguard yolundaki "vgtray.exe" ve "vgc.exe" dosyalarının kısayollarını alın
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp içine atın ve sistemi tekrar başlatıp sonucu paylaşın.

Services.msc > vgc > özellikler > başlagıç tipi 'elle' ise 'otomatik' yapın ve başlatın, akabinde sistemi tekrar başlatın.

Çözüm olmaz ise;
C:\Program Files\Riot Vanguard yolundaki "vgtray.exe" ve "vgc.exe" dosyalarının kısayollarını alın
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp içine atın ve sistemi tekrar başlatıp sonucu paylaşın.
Dediğini yaptım ama yeniden başlat dediğimde irql not less or equal hatası alıyorum.Riot Vanguard ı silince yeniden başlat dediğimde sorunsuz yeniden başlatıldı.
Valarontı sil ve tekrar kur.
Yaptım ama düzelmedi

Geri
Yukarı