Vanguard Plus kasaya başka soğutucu takılır mı?

• Konuyu başlatan MaxiGG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 497
Yeni fanı takabilirsiniz ama ses yapmasının sebebi güç kaynağına bağlı olması. Anakarta bağlarsanız tam güçte çalışmaz sesi azalır diğerini de güç kaynağına takarsanız bir şey fark etmez.

Yeni fan alıp takabilirsin tabikide.
Ekstra fanım var, 2 tane almıştım. Birini anakarta taktım bunu takmadan önce sorayım dedim. 2 sinide anakarta mı takmamı önerirsiniz peki? Anakartım Asus Rog B365F
Yeni fanı takabilirsiniz ama ses yapmasının sebebi güç kaynağına bağlı olması. Anakarta bağlarsanız tam güçte çalışmaz sesi azalır diğerini de güç kaynağına takarsanız bir şey fark etmez.
2 fanıda anakarta takarsam performans olarak bi sıkıntı yaşar mıyım

Takmasına takarsınız da ortalama bir fan 100-150 lira. Fan masrafı kasanın değerini geçebilir, onun yerine mevcut kasanızı satıp üstüne ekleyerek yeni bir kasa almanız daha mantıklı olur.

Yaşamazsınız. Sadece gerektiği kadar döner fanlar. Güç kaynağına bağlı olunca hep %100 çalışıyor ondan ses yapıyor. Anakarta bağlarsanız sistemin sıcaklığına göre hızlanır.
Çok sağolun, şimdi denneyeceğım. Anakartımda kaç fan girişi var onu bulamadım. Asus Rog B365F anakartım.
Takmasına takarsınız da ortalama bir fan 100-150 lira. Fan masrafı kasanın değerini geçebilir, onun yerine mevcut kasanızı satıp üstüne ekleyerek yeni bir kasa almanız daha mantıklı olur.
Be quiet! BL066 SilentWings 3 120 mm PWM Kasa Fanları: Otterbox---Lifeproof: Amazon.com.tr Fazladan 1 tane var bu fan elimde, kasamın stok fanını anakarta bağlamayı deneyeceğim. Bu 3. fanıda yana takarım belki ama çokta ihtiyacım yok.

Çok sağolun, şimdi denneyeceğım. Anakartımda kaç fan girişi var onu bulamadım. Asus Rog B365F anakartım.

Be quiet! BL066 SilentWings 3 120 mm PWM Kasa Fanları: Otterbox---Lifeproof: Amazon.com.tr Fazladan 1 tane var bu fan elimde, kasamın stok fanını anakarta bağlamayı deneyeceğim. Bu 3. fanıda yana takarım belki ama çokta ihtiyacım yok.
Hocam girişin altında SYS FAN yazar oradaki yer fan girişi. İnternette detaylı foto bulamadım fotoğraf üzerinden anlatacaktım ama.

Dosya Ekleri

• ROG-STRIX-B365-F-GAMING-ROG-STRIX-B365-F-GAMING-1_200122.jpg
    ROG-STRIX-B365-F-GAMING-ROG-STRIX-B365-F-GAMING-1_200122.jpg
    177,4 KB · Görüntüleme: 19
Hocam baktım ama küçük bir giriş olduğundan göremedim.
Resimdeki gibi bir giriş olması lazım.

Dosya Ekleri

• pwm.jpg
    pwm.jpg
    29,2 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı