Varsayılan IP adresimde paket kaybı

287352

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Benim paket kaybı sorunum var. Yalnız anlam veremiyorum. Elimde 3 tane farklı DSL kablosu var. 2 tanesi kaliteli CAT6 kablo, diğer kalanı ince telefon kablosu. Herhangi bir sunucuya Pingplotter ile test yaptığım zaman varsayılan IP adresimde paket kaybı yaşıyorum genel anlamda. Aynı program ile varsayılan IP adresimi test ettiğim sırada bir sorun yaşamıyorum. Bu sorun neden kaynaklı olabilir?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminizde sorun var gibi görünüyor. Zira ilk hopta yaşanan paket kaybı modemdeki sorunu gösterir. Sonrası gördüğünüz gibi temiz. Paket kaybı zaten %90 cihazlardan kaynaklanır, modem/router/BNG/SSG/ISG cihazları gibi. Geri kalan %10 ise fiber kablolardaki yansıma değerlerinde sorun olduğu için olur. Ethernet kablonuzdan kaynaklanan paket kaybı olması için kablonun çok çok kötü durumda olması lazım ki öyle olmadığını varsayıyorum. Başka bir modemle denemenizi tavsiye ederim.

Modeminizde sorun var gibi görünüyor. Zira ilk hopta yaşanan paket kaybı modemdeki sorunu gösterir. Sonrası gördüğünüz gibi temiz. Paket kaybı zaten %90 cihazlardan kaynaklanır, modem/router/BNG/SSG/ISG cihazları gibi. Geri kalan %10 ise fiber kablolardaki yansıma değerlerinde sorun olduğu için olur. Ethernet kablonuzdan kaynaklanan paket kaybı olması için kablonun çok çok kötü durumda olması lazım ki öyle olmadığını varsayıyorum. Başka bir modemle denemenizi tavsiye ederim.

Bu sorunu 3-4 aydır yaşıyorum. İlk zamanlar iki farklı modem daha deneme şansım vardı ve iki modemde aynı sorunu yaşıyordum. Ara sıra bu sorun kendiliğinden geçiyor. Telekom ekipleri oturduğum binadan evimin içine gelen kabloyuda test etti. Zaten o kabloda yeni çekilmişti. Bu sorunun kaynağını nasıl anlayabilirim ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı