Varsayılan tarayıcı kendi kendine sürekli açılıyor

Barış Seven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 1 aydır bu konudan muzdaribim.
Bilgisayarı açtığımda Google Chrome kendi kendine 9999 tane Google Chrome daha açıyor. Bu sürekli devam ediyor ve Google Chrome sildiğimde bu sefer Microsoft Edge sürekli açılıyor, onu sildiğimde Internet Explorer açılıyor.
Virüs tarayıcılarıyla bilgisyarı tarattım, virüs de çıkmıyor. Güvenlik duvarı vs. her şey açık. 2-3 kez format da attım ama hala aynı... Kaspersky vb. tarayıcılarla tarattım hiçbir türlü virüs gözükmüyor bilgisayarımda.

Bilgisayarınıza temiz kurulum yapın. USB'den atıyorsanız formatı yeniden format USB'si hazırlayıp deneyin.

Bilgisayarınızda yedek için kullandığınız HDD bölümü var ise format sonrası güncel bir av ile taratın.

Eğer yedek için HDD bölümlediyseniz o bilgileri başka bir HDD'ye kopyalayıp hddnizin bölümlerini komple silip baştan bölümlendirin.

Korsan olarak Windows'ya da Office vb. program kullanıyorsanız ondan da yapıyor olabilir.

Format sonrası sürücüleri anakartın kendi sitesinden indirip kurun.

Format sonrası yüklediğiniz programları olabildiğince orijinal olarak kendi sitelerinden indirip yükleyin. Eski indirilmiş yüklemeleri kullanmayın.

Başlangıç ayarlarından başlangıçta hangi programların çalışıp çalışmayacağını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Windows için gerekli olanlar hariç diğer bütün programları başlangıçtan kaldırın ya da başlangıçta çalışmasını engelleyin.

Bilgisayarınıza temiz kurulum yapın. USB'den atıyorsanız formatı yeniden format USB'si hazırlayıp deneyin.

Bilgisayarınızda yedek için kullandığınız HDD bölümü var ise format sonrası güncel bir av ile taratın.

Eğer yedek için HDD bölümlediyseniz o bilgileri başka bir HDD'ye kopyalayıp hddnizin bölümlerini komple silip baştan bölümlendirin.

Korsan olarak Windows'ya da Office vb. program kullanıyorsanız ondan da yapıyor olabilir.

Format sonrası sürücüleri anakartın kendi sitesinden indirip kurun.

Format sonrası yüklediğiniz programları olabildiğince orijinal olarak kendi sitelerinden indirip yükleyin. Eski indirilmiş yüklemeleri kullanmayın.

Başlangıç ayarlarından başlangıçta hangi programların çalışıp çalışmayacağını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Windows için gerekli olanlar hariç diğer bütün programları başlangıçtan kaldırın ya da başlangıçta çalışmasını engelleyin.
Yaptım yine olmadı. Yalnız bende win11 olduğu için anakartın sitesinde de win11 uygun sürücü bulamadım belki o yüzden düzelmedi.

Yaptım yine olmadı. Yalnız bende Windows 11 olduğu için anakartın sitesinde de Windows 11 uygun sürücü bulamadım belki o yüzden düzelmedi.

Sizin yüklediğiniz Windows 11 ile alakalı olabilir. Windows 10 yükleyip yine aynısını yapıyor mu diye bakın derim. Büyük ihtimalle yapmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı