Vatan Bilgisayar 1 günlük ürünü iade almıyor

coder2317

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar topluyordum. Son parçası ekran kartıydı, 7 Ocak 2018'de ASUS GTX 1050 TI O.C. 4GB Ekran kartını giderek elle aldım. Yaklaşık 812 Lira gibi bir ücret ödedim.

Bilgisayarımı çalıştırdığımda görüntü gelmiyordu. Speaker'dan da ses gelmiyordu. İlk önce başka parçaların bozuk olabileceğinden şüphelendik vesaire sorunu çözdük.

8 Ocak 2018'de Ekran kartını Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Yetkili yanmış olabileceğini söyledi ve servise göndereceğini söyledi.

Yaklaşık olarak 20 gün civarı bizim bekleyeceğimizi de ekledi. 1 günlük ekran kartını iade etmiyorlar.

Böyle bir rezillik görmedim, üstelik sorun benle alakalı da değil. Daha kısa sürede iade alabilir miyim? Bozuk ürün satıyorlar resmen!

Son düzenleyen: Moderatör:
En büyük yapılan yanlış, Firmaların tüketiciye sadece servis hakkını dayatması ve tüketicinin kabul etmesi. Mecbur bekleyeceksiniz. Elden aldığınız ürünleri mutlaka deneyerek alın.

En büyük yapılan yanlış, Firmaların tüketiciye sadece servis hakkını dayatması ve tüketicinin kabul etmesi. Mecbur bekleyeceksiniz. Elden aldığınız ürünleri mutlaka deneyerek alın.
Artık öyle yapacağım, düşüncem çok saftı. Ekran kartını alıp bilgisayarıma takacaktım ve çalışacaktı. Ekran kartı gibi bir aletin bozuk olma ihtimali aklımın ucundan bile geçmedi. Diğer parçaları suçlayarak RAM'i vesaire değiştirdim. :(

Şimdi Vatan da haklı. Sen ona gidip ''Bilgisayarım açılmıyor, bu yüzden ekran kartını iade ediyorum'' dersen, adam da orada servise göndermek ister haliyle.

20 gün süreceğini sanmam. 10 güne çözülür.
Evet öyle, ama ürün daha yeni alınmış başlıkta yazdığım gibi 1 gün önce alınmış bir ürün. Hızlı bir şekilde halletmelerini umuyorum. Sözleşmede yazana göre 10 gün içerisinde iade / değişim yapılmazsa ithalatçı firmadan yedek bir kart alma hakkımız oluyormuş.

Evet öyle, ama ürün daha yeni alınmış başlıkta yazdığım gibi 1 gün önce alınmış bir ürün. Hızlı bir şekilde halletmelerini umuyorum. Sözleşmede yazana göre 10 gün içerisinde iade / değişim yapılmazsa ithalatçı firmadan yedek bir kart alma hakkımız oluyormuş.
İsterseniz vermeleri gerekir.

Artık öyle yapacağım, düşüncem çok saftı. Ekran kartını alıp bilgisayarıma takacaktım ve çalışacaktı. Ekran kartı gibi bir aletin bozuk olma ihtimali aklımın ucundan bile geçmedi. Diğer parçaları suçlayarak RAM'i vesaire değiştirdim. :(
Ekran kartını Vatan'da denediniz mi? İade gelen ürünü tekrar satabiliyorlar. Devlet tarafından bunun önüne geçilmesi lazım. RAM'ler de bulunan güvenlik bandı maalesef yüksek meblağlı ürünlerde yok. Mağdur olan hep tüketici.
10 iş günü içerisinde tamir edilmez ise tüketiciye benzer özellikte ürün sunmak zorunda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı