Vatan Bilgisayar Faturası El Değişimi

Calikusuu

Decapat
Iyı günler diliyorum. Geçen sene bu zamanlarda aldığım toplama bilgisayarımın önümüzdeki günlerde anakart ve işlemci yükselteceğimden dolayı satmaya karar verdim.
Faturası komple tüm ürünlerine kesilmiş vaziyette, satarken işlemci ve anakartın garanti belgesini yanında vereceğim elbette fakat faturam komple bilgisayara kesili olduğu için ne yapmalıyım? Hiçbir fikrim bulunmamakta. Faturanın kopyasını versem sorun olur mu? Faturanın gerçeğini veremeyeceğim elbette diğer ürünleri aktif kullanmaktayım. Forumdan diğer konulara göz attım, içlerinde bazıları alıcı ile konuşup(insiyatifine kalmış)sadece garanti belgesini verip, faturayı eğer faturalık bir mevzu olursa anca verin gibisinden birkaç konu içeriği ile karşılaştım farklı bir düşüncesi çözümü olan var mı?
Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar'a gidip fatura çıktısını tekrar isteyince yeniden veriyorlar diye duymuştum.
Faturası elimde mevcut zaten.Fakat kasamın içinden parça satacağım için garanti vermesi gerek duyduğunda mecburen fatura da vermek zorunda.Buna karşılık faturamın kopyasını versem sorun olabilir mi?Çünkü vermediğim ürünleri halen aktif kullanmaktayım orjinal faturayı veremem.

Faturası elimde mevcut zaten.Fakat kasamın içinden parça satacağım için garanti vermesi gerek duyduğunda mecburen fatura da vermek zorunda.Buna karşılık faturamın kopyasını versem sorun olabilir mi?Çünkü vermediğim ürünleri halen aktif kullanmaktayım orjinal faturayı veremem.
Fatura kopyası işe yarıyor mu bilmiyorum. Vatan'ın tutumu nedir bende bilmiyorum.

Garantilik bir durum oluşursa fatura Vatan Bilgisayar üzerinden işlem yapılacaksa lazım oluyor. Örneğin ASUS anakart aldım, bozuldu, eğer Vatan Bilgisayar'a gidersem benden fatura ister ama doğrudan ASUS ile iletişime geçip firmaya yollarsam ASUS benden fatura istemez. Firmaların geneli fatura istemiyor artık. Alıcı yine de fatura isterse Vatan Bilgisayar'a gidip fatura çıktısı alabilir veya faturanızın bir kopyasını verebilirsiniz.

Garantilik bir durum oluşursa fatura Vatan Bilgisayar üzerinden işlem yapılacaksa lazım oluyor. Örneğin ASUS anakart aldım, bozuldu, eğer Vatan Bilgisayar'a gidersem benden fatura ister ama doğrudan ASUS ile iletişime geçip firmaya yollarsam ASUS benden fatura istemez. Firmaların geneli fatura istemiyor artık. Alıcı yine de fatura isterse Vatan Bilgisayar'a gidip fatura çıktısı alabilir veya faturanızın bir kopyasını verebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, 1-2 günlük araştırma sonrasında bende buna ulaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı