Vatan Bilgisayar Garanti Olmadan Tamir Yapar mı ?

Neden Vatan diye ısrarcısınız? Direk firmaya gönderiniz. Göndermeden de telefon ile iletişime geçip kibar ve tatlı bir dille rica ederseniz belki ücretsiz bile yapabilirler.

Neden Vatan diye ısrarcısınız? Direk firmaya gönderiniz. Göndermeden de telefon ile iletişime geçip kibar ve tatlı bir dille rica ederseniz belki ücretsiz bile yapabilirler.
Ekran kartını oradan aldığım için Vatan Bilgisayar hakkında sorular soruyorum. Ve firmadan bahsiniz nedir ? Msi'mı ?

Snopy kulaklığım vardı. (20TL'lik) Garanti belgesini kaybettim ve kulaklık bozuldu. Ses gelmiyordu. Götürdüm Vatan Bilgisayar'a. Rica ettim ve adam servise gönderdi. Yapmayabilirler ama ben gönderiyorum dedi. 10 gün sonra kulaklığı yenisiyle değiştirdiler. Gittim ve aldım.

Snopy kulaklığım vardı. (20TL'lik) Garanti belgesini kaybettim ve kulaklık bozuldu. Ses gelmiyordu. Götürdüm Vatan Bilgisayar'a. Rica ettim ve adam servise gönderdi. Yapmayabilirler ama ben gönderiyorum dedi. 10 gün sonra kulaklığı yenisiyle değiştirdiler. Gittim ve aldım.

Konuyu çok dağıtmayalım ama eskiden satıcı mağazalar bu konuda daha ilgili alakadardı. Servise direkt onlar yollardı. Şimdi rica minnet eder olduk onda da burun kıvırıyorlar.

Not: Elinde fatura varsa servis zaten kabul ediyor(genellikle). Asıl belge garanti kartı olsa da servisler fatura üzerinden işleme alıyorlar. Vatan'ın alıp göndermesi ekstra bir durum değil yani. Direkt servise göndersen daha kısa sürebilirdi. Ama geri çevirmemesi de senin açından memnuniyet oluyor tabi ki. Yeri gelince çok da güzel kıvırabiliyorlar. :sinsi:

Servise gidip elden vermeniz her zaman etkili olur. Örneğin asusun servisinde cihaz yeterli oluyor(seri numarasıyla alıyorlar). Hatta birkeresinde samsung müşteri hizmetleri ile konuşmuştum bana fatura,kutu,aksesurlar gibi eşyaları yanımda getirmem gerektiğini söylediler. Samsung servisinde cihaz yeterli dediler.

Fatura, garanti belgesi yerine geçiyor artık internetten Z270 Tomahawk almıştım onunda garanti belgesi gelmedi. Faturayı göstermeniz yeterli oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı