Vatan bilgisayar GTX 780 Lightning kutu içerisinden garanti belgesi çıkmadı

21584

Kilopat
Makaleler
4
Geçen hafta MSİ GTX 780 Lightning'i 1100 tl ye vatanbilgisayardan aldım. Kutunun içeriğini daha önceden biraz araştırmıştım. Garanti belgesinin benim kutumda olmadığını bugün tekrar bir bakayım diye açtığımda farkettim. Bunun yanında nvidia logosu taşıyan stickerda yoktu. Sanırım mağazadaki teşhir ürünü veya iade edilmiş bir ürünü gönderdiler. Zaten kutunun jelatinide yoktu. Daha önceden vatanbilgisayardan hiç internetten alışveriş yapmamıştım. Okuduğum kötü yorumların cidden doğruluk payı varmış bugün gözüm açıldı. Ürünü iade veya değiştirilmesi konusunda aradığımda yaklaşık abartmıyorum 3 saat uğraştırdılar. Net bir çözüm elde etmemekle birlikte size bunları yazdım. Vatandan alışveriş yaparken 1 değil 1000 defa düşünün derim. Hayırlı pazartesiler dilerim.

Keşke böyle pahalı bir şey alırken kendi gözünüzle görerek alsaydınız. Yinede inşallah sorununuzu kısa zamanda çözerler.

Enteresan bir durum var, 20 liralık ürünlerin kutularında bile koruma bandı olurken,
500-1000-1500 liralık anakart ve ekran kartı kutularında koruma bandı yok.
Çalışanlar dur göstereyip diyerek anakartı ve ekran kartını pat diye kutusundan çıkartıp eline alıyorlar.
Kutu içeriği aynen masaüstüne dökülüyor, stikerı , pin dönüştürücüleri, kutu içi evrakları herşey korunmasız şekilde.
3 ay önce bende msi anakart ve ekran kartı aldım vatan'da durum aynen bu şekildeydi.

Bu uygulama sadece msi anakart ve ekran kartlarında mı var bilemem ama, eşek yüküyle satılan ürünlerin hiçbir güvenlik önlemi olmadan kutularında durduklarını bizzat gördüm.

EK: Ekran kartının stcikerı bende de yoktu !!
Açık konuşayım akşam ekran kartını al evinde kur oyna, sabah getir kutusuna koy, olmaz olmaz de, neden olmasın !

Ben geçenlerde vatandan netten alış-veriş yaptım. Kafama takılan bir şey vardı onu sormak için aradım, orada çalışan kibarca ben "operatör" diyeyim siz anladınız ne demek istediğimi kalkmış bana diyor ki "Ne aldıysan odur boşuna sormayın diyor". Şeytan diyor kalk işi gücü bırak vatan call center nerede bul adama gereken cevabı ver. Vatan online alış-veriş ve call center rezalleten de öte kesinlikle uzak durun.

Ürünü yarın teslim ediyorum. Ve yeni çıkan maxwell mimariye yöneleceğim. Bu arada yaşadığım olaydan tecrübelerimi sizle paylaşayım. Vatanbilgisayarın interenete özel olarak pahalı ekran kartlarında 500-600 TL indirim yapması çoğunun ya iade yada teşhir ürünü olması anlamına geliyor. Ellerinde kalan modelleri bu yolla ellerinden çıkarıyorlar ve garanti ve kutu içeriğinde sıkıntı çıkıyor bilginiz olsun. Bunun yanı sıra mağazaya gittiğimde ve telefon görüşmelerimde ürünün garanti belgesini vermek yerine kendilerini garanti olarak göstermeleride ayrı komik bir durum. Ne malum senin bir gün işten çıkmayacağın ve başka mağazaya geçmeyeceğin ? Ve bana sonradan değiştirmek için başka bir modelde ürün önermeleride ayrı komik bir durum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı