Vatan Bilgisayar para iadesini taksitle yapıyor

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
55 Gün süren garanti sürecimin ardından sonunda arayıp iade yapacaklarını söylediler. Kabul ettim. Cumartesi günü gittim ve paramı alacaktım. Fakat bana 5 taksit ile verebileceklerini söylediler. Nedenini sorduğumda öyle verebiliyoruz diyorlar. Ben ödemeyi kartımdan yapmıştım fakat peşin yapmıştım. Bana 5 taksit vereceklerini söylüyorlar. Ürün monitör. Üstüne para katıp daha iyi bir monitör alacaktım fakat gerçekten işimi zorladılar. Bunu Vatan'dan beklemezdim. Sebepsiz yere 5 taksit diye uzattılar. İade çeki ile farklı bir monitör aldım fakat, pek hoşuma gitmedi açıkcası. İstediğim monitör gerçekten iyiydi. Zaten ayrı bir post açmıştım çoğu kişi tavsiye etmemişti. Bunu Vatan'a yakıştıramadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
55 Gün süren garanti sürecimin ardından sonunda arayıp iade yapacaklarını söylediler. Kabul ettim. Cumartesi günü gittim ve paramı alacaktım. Fakat bana 5 taksit ile verebileceklerini söylediler. Nedenini sorduğumda öyle verebiliyoruz diyorlar. Ben ödemeyi kartımdan yapmıştım fakat peşin yapmıştım. Bana 5 taksit vereceklerini söylüyorlar. Ürün monitör. Üstüne para katıp daha iyi bir monitör alacaktım fakat gerçekten işimi zorladılar. Bunu Vatan'dan beklemezdim. Sebepsiz yere 5 taksit diye uzattılar. İade çeki ile farklı bir monitör aldım fakat, pek hoşuma gitmedi açıkcası. İstediğim monitör gerçekten iyiydi. Zaten ayrı bir post açmıştım çoğu kişi tavsiye etmemişti. Bunu Vatan'a yakıştıramadım.
Kartınızdan taksitli aldıysanız taksitli geri ödeme yapılır; fakat tek çekim aldığınızı söylemişsiniz böyle bir durumda tek seferde geri ödeme yapmak zorundalar hocam. Ne yazık ki “ağlamayana meme yok” biraz gırgır çıkarmadan hakkımızı kolay kolay alamıyoruz.

Kartınızdan taksitli aldıysanız taksitli geri ödeme yapılır; fakat tek çekim aldığınızı söylemişsiniz böyle bir durumda tek seferde geri ödeme yapmak zorundalar hocam. Ne yazık ki “ağlamayana meme yok” biraz gırgır çıkarmadan hakkımızı kolay kolay alamıyoruz.
Evet hocam sana katılıyorum. Kartımdan tek çekim yaptım bana hala 5 taksit yapabileceklerini söylüyorlar. Hakkımızı kolay kolay alamıyoruz sizinde dediğiniz gibi.

Sonunu şimdi okudum hocam, iade çeki kullanmışsınız. Fakat direk olarak alma şansı tek çekte oluyor, ben 1 hafta koşturdum nakit için ve taksitle ödeme yapılmaması için fakat çözümü Hediye Çekinde bulduk.

Sonunu şimdi okudum hocam, iade çeki kullanmışsınız. Fakat direk olarak alma şansı tek çekte oluyor, ben 1 hafta koşturdum nakit için ve taksitle ödeme yapılmaması için fakat çözümü Hediye Çekinde bulduk.
Hocam tek çekte oluyor derken? Orasını anlamadım. Yani ben ödemeyi taksitle yapsam sıkıntı yok fakat ödemeyide tek çekim yapmıştım. Sıkıntı burada işte.

Hocam tek çekte oluyor derken? Orasını anlamadım. Yani ben ödemeyi taksitle yapsam sıkıntı yok fakat ödemeyide tek çekim yapmıştım. Sıkıntı burada işte.
Yani direk elime geçsin, alışveriş yapayım derseniz ki nakit olarak da vermiyorlarsa paranızı çek kalıyor tek ondan öyle dedim. Dediğiniz gibi haklısınız fakat onların borusu ötüyor bildiğiniz gibi müşteriyi destekleyen yok maalesef bu durumlarda.

Siz taksitle aldiginizda üzerine fiyat ekliyorlar sizde ekleseydiniz. Kavga çıkarıp hakkınızı savunacaktiniz, istemediğiniz ürünleri hemde piyasanın üzeri fiyatlarla almak zorunda kaldınız.
Güzel bir indirim yakalanmadigı sürece Vatanı tavsiye etmiyorum, alışveriş yapmayın yaptirmayin. Ya yok olup gitsinler yada ahlaklı ticaret yapmayı öğrensinler.

aynı olay bana başıma geldi, bulunduğun yer neresi ise git mağaza müdürü ile temas kur elinde tek çekim yaptığına dair belgeleri vs. göster uzlaşmaya çalış olmaz ise biraz hır gür çıkar,direk tüketici mahkemesine başvur. Benim avukat vardı sağolsun o gerekli işlemleri yaparak fazlası ile paramızı aldık. ama sonuçlar uzayabilir. En kötü yapacağın şey haklarında dava açmak.

Şanslarını deniyorlar, bu fiyat politikaları için de geçerli. Sesinizi çıkarmazsaniz yanlarına kar kalıyor. İnsanları mağdur etmekten zerre kadar rahatsızlık duymuyorlar.
Benim sizin ki gibi kafamda bir model olsa ve Vatandan temin edemeyecek olsam yada piyasa fiyatlarının çok üzerinde almak zorunda kalsam büyük arıza çıkardı. Kimse benim paramı nasıl hangi şartlarda harcayacagima karar veremez.
İş işten geçti diyorsanız bu seferlik görmezden gelin fakat içinizde uhde kalacaksa iade şartlarını tekrar okuyup açık bir kapı bulursanız yeni aldiklarinizida götürüp iade edin ve paranızı istediğinizi belirtin. Ödemeyi tek seferde yapmissaniz kimin ne hakkı olabilir paranızı bağlamaya.
Tabi bu dediklerim alışveriş yaparak hangi şartları kabul ettiginizle bağlantılı, iade koşullarını detaylı okuyun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı