Vatan Bilgisayar, servis point ve penta servis sürecim

Turanv1

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bu konuda sizlere Vatan Bilgisayar, servis point, ve penta markası ile yaşadığım deneyimi aktaracağım. Öncelikle konusunu açmış olduğum MSI Armor RX 570 ekran kartım ile ilgili sorunlarım bitmeyince bundan yaklaşık 3 yıl önce satın almış olduğum Vatan Bilgisayar mağazasının müşteri hizmetleri bölümüne gittim. Ürünümün sorunlarını en doğru şekilde belirttim ve servise vereceğimi söyledim. Onların sistemde ekran kartımın 2 yıl garanti süreci varmış diye gözüküyor sanırsam ama MSI 3 yıllık garantiyi sonradan sisteme yansıtmıştı. Zaten ben hazırlıklı gelmiştim. Penta WhatsApp müşteri hizmetlerine ekran kartımın seri numarasını yazıp sonra MSI garanti sorgulaması yapmak istiyorum dedim onlarda sorgulama yapıp ekran görüntüsü ile sorgulama ekranını gönderdiler, ben de müşteri hizmetlerine fotoyu gösterdim o da bana masasında yazılı olan mail adresini gösterip o fotoyu buradaki adrese gönder dedi. Gönderdim ve 16.05.2022 tarihinde ürünüm servise gönderilmek üzere kayıta alındı, sonra 26.05.2022 tarihinde iade/değişim kararı çıktı ben de aradım yetkili servisi ekran kartımda işlemci arızası çıkmış yani şüphelerim beni haklı çıkarmıştı her neyse film burada başlıyor 😂 ürünü 3 yıl önce 935 TL fiyatına almıştım hani şimdilerde ikinci eli bile neredeyse 3 katı fiyat olan MSI Armor RX 570 ekran kartı, neyse Vatan Bilgisayar ile iletişime geçtim onlarda elimizde aynı ürün yok dediler sadece iade yapabiliriz dediler ben ise bu iade kararı asla işime gelmez diyerek başka ne yapabilirim diye müşteri hizmetlerine danıştım sağ olsun onlarda dilerseniz değişim talebi oluşturalım dedi ben de zaten onun için aramıştım dedim her neyse tarih 30.05.2022 oluşturmuş oldukları aynı ürün ya da muadil ürün değişimi talebim yetkili markaya iletilmiş yani penta Teknoloji'ye ek olarak penta teknoloji çalışanları gerçekten çok ilgili ve anlayışlı idiler gerçekten memnun kaldım şahsım adına, talebim 03.06.2022 tarihinde sonuçlandı penta teknoloji benim için Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerine MSI Ventus XS GTX 1650 GDDR5 4 GB model ile değişim teklifinde bulundular müadil ürün olarak buna karar vermişler. Ben de bu karar işime geldiği için kabul ettim, o kararı kabul ettikten sonra araya hafta sonu girdi ve tam bir hafta sonra ürün mağazaya ulaşmış teslim için hazırdı ve mesaj geldi teslim için hazır diye ben de teyit etmek için mağazayı aradım, oradaki çalışan ise doğruları ve gittim teslim aldım, bu süreçte ilgisinden ve çözüm odaklı davranışlarından dolayı Vatan Bilgisayar, penta Teknoloji'ye ve servis point markalarına teşekkür ederim. Umarım kimseyi bu konularda mağdur etmezler. Merak ettiğiniz ve atladığım kısımlar var ise yazmanızı rica ediyorum. Arkadaşlar, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:
Çok sevindim sizin adınıza. Çoğu marka aylarca para iadesinde diretiyor. Bu muameleler yapılırken konuda adı geçen markaların böyle babacan davranması taktire şayan.

Çok sevindim sizin adınıza. Çoğu marka aylarca para iadesinde diretiyor. Bu muameleler yapılırken konuda adı geçen markaların böyle babacan davranması taktire şayan.
Kesinlikle, fakat yine de ağzınız çok iyi laf yapmalı ve mağduriyetinizi belli etmeniz gerek ben bu gibi konularda uğraşılması gerektiğini düşünüyorum yoksa her türlü zararınıza çıkıyor ama keşke her marka her servis gerçekten müşteriye odaklı olsa çok iyi olur.

Geri
Yukarı