Vatan Bilgisayar'dan alınan ekran kartında garanti belgesi çıkmadı

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan bir sistem toplamıştım. Sapphire RX 570 ekran kartımda hiçbir firmaya ait garanti belgesi yok. Arkadaşım MediaMarkt'dan RX 550 aldı ama onda çıktı. Ne yapmalıyım? Garanti belgesiz ( seri numarası ve fatura ile) işlem yaparlar mı?

Elinizde o ürünü oradan o tarihte aldığınızı gösteren belge olduktan sonra garanti belgesinin bir geçerliliği yok. Fatura tarihinden itibaren 2 yıl garantili.

Garanti belgesinin bir önemi yok, fatura önemlidir varsa sorun yoktur. Garantiye gönderilen ürünlerde garanti belgesi istemiyorlar, fatura istiyorlar.

2 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan bir sistem toplamıştım. Sapphire RX 570 ekran kartımda hiçbir firmaya ait garanti belgesi yok. Arkadaşım MediaMarkt'dan RX 550 aldı ama onda çıktı. Ne yapmalıyım? Garanti belgesiz ( seri numarası ve fatura ile) işlem yaparlar mı?

Garanti ve Teknik servis o konuda sorun yaratmaz dostum için rahat olsun ama şimdi yazacaklarıma iyi bak ;)

Bende 1 yıl önce 1080 Tİ ekran kartı aldım Vatan pc den. Hiç bir 1080 ve 1080 ti içinde ıslak imzalı garanti belgesi yok . Garanti kapsamında oluyorsun o konuda sorun yok ancak ekran kartında bir sorun olduğunda hangi marka aldıysan değişim için Teknik servis senden ıslak imzalı garanti belgesini isteyecek ve sende olmadığından sorun çıkartabilirler. Bende oldu 2 hafta uğraştım. Vatanı aradım bize de böyle geliyor ekran kartları dediler, bende onlara gönderen firmayı buldum ARENA diye bir firma, onları aradım anlattım derdimi, Kesinlik ile öyle bir durum söz konusu değil garanti belgelerini içine koyup gönderiyoruz dediler ve Vatan pc de bir arkadaş uzun uğraşlar sonucu, sağ olsun artık bıktığımı anlamış sanırım :) Bizde kayboluyor düşürüyorlar genelde dedi. Şöyle bir şeyde var kartı yine değiştirirsin ancak VATAN pc üzerinden değiştirirsin oda 1 ayı bulur ;) daha fazla bilgi ister isen soru sorabilirsin kardeşim :) Şuan lık sorun olmaz yani ;)

Yasal olarak garanti belgesine sahip olmanız sizi mağdur olmaktan korur. Keşke en başında kontrol ederek alsaydınız ama olsun. Faturayı kaybetmeyin ve alışverişinize dair tüm evrakları, kayıtları da saklayın. Servisler denildiği gibi genelde çok sorun yaratmaz ama belli de olmuyor...

Bir ürün alırken mutlaka fatura+garanti belgesi verilmesi şart. Hatta garanti belgesi dolu da olmak zorunda yani bazen boş oluyor, onu o mağazanın kaşeleyip, yetkilinin doldurup imzalaması gerekiyor ama internetten alışverişse esneyebiliyor vs. vs. yani biraz detay konular ama çok da takan çıkmadığından gidiyor, malum sözle iş yapmayı da seven bir milletiz :D

dostum iyi günler ürünü garantiye belgesiz alıyorlarmı bendede sadece fatura var

Ürünün teknik servisine gidin, mecbur almak zorundalar zaten. Size satıldığı onlarında kayıtlarında mevcut. Faturanızı da yanınızda alın, belki isterler gösterirsiniz. ''Islak imzalı garanti belgesi sadece değişim ve iade olacağı zaman istenir sadece kardeşim''. Öyle bir durumda olur, illa ıslak imzalı garanti belgesi lazım derlerse. Direk Vatan PC üzerinden değişim ya da iade etmen gerekebilir ;) Her türlü halledersin yani, tamir için de faturan yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı