Vatan Bilgisayar'ın Arızalı RAM'i Kabul Etmemesi

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 9 ay önce aldığım Gskill RipjawsV 8GB 3000MHz RAM, şu anda kullandığım ASUS B350 PRME PLUS anakartla sıkıntı çıkarıyordu. Mavi ekranlar olsun, uygulamaların çökmeleri olsun artık bıkkınlık geldi. Zaten 2133MHz'in üstüne çıkınca da Allah Allah 2133MHz'de kullandım hep. Memtest86 denemeye karar verdim, her şeyi varsayılan ayarlara döndüreyim mi dersiniz, MHz'leri tek tek deneyeyim mi dersiniz, herşeyi denedim fakat yine testi geçiremedim. Bu belleğin uyumsuzluğuyla alakalı yazılar okumuştum internette, sonra belki sadece uyumsuzluk sıkıntısı vardır dedim ve internetten satışa çıkardım. Alıcısı i5 bir işlemci kullanıyordu ve 1 gün sonra aynı sıkıntılardan mesaj attı, gidip geri aldım. Değişim ya da iade için Vatan'a yolladık, sorunu ordaki elemana detaylı şekilde anlattım fakat üç hafta sonra sonuç şaşırtıcı... (Bu sürede uyumlu başka bir bellek aldım sıkıntısız kullanıyorum.) Vatan Bilgisayar sorun kısmına çalışmıyor yazmış ve paketim üzerine dalga geçer gibi "SORUNSUZ" yazmışlar. Şaka gibi, size çalışmadığını söyleyen olmadı ki kardeş, olması gerektiği gibi çalışmıyor. Eminim bakmamışlardır bile, takıp oyun açmışlardır... Bugün, yarın tekrar götüreceğim fakat ne yapmalıyım? Açıkça yan yatıyorlar gibime geliyor, zamanında 300 liraya almıştık fakat şu an 500 lira oldu. Bu haliyle satmamız da mümkün değil. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı