Vatan Bilgisayar'la İş İçin Etkileşime Girenlerin Düşünceleri

Herkese selamlar.

Vatan Bilgisayar'ın iş görüşmeleri sonucunda geri dönüşleri ortalama ne kadar sürmekte?

Gelgelelim tecrübesi olanların bu şirket hakkındaki yorumlarını yazmalarını rica edeceğim.

Beni iş başvurumdan yaklaşık 2 ay sonra görüşmeye çağırdılar. Görüşme sırasında tercih edilen mağazaya tek bir yer yazdım ama görüşme sırasında şurası olur mu burası olur mu dedi ben de hepsine olur demiştim ve sonunda 5-6 yer daha eklendi. Ben görüşmeden çıktıktan 20-30 dk sonra bana geri döndüler ve şurada eleman eksiği varmış görüşmeye gitmek ister misiniz dediler (genel görüşmeden sonra bir de mağaza müdürü ile görüşüyorsun). Şansıma son eklenen ve bana en uzak olan yere yakın bir yerde mağaza açılacakmış (bana söylemediler, işe başlayınca öğrendim). Depo elemanı olmak istiyordum ama işe başlamadan önce bu mağazada müşteri hizmetleri kontenjanı boş ister misiniz demişlerdi ona da tamam demiştim (call center değil mağazanın satış sonrası destek bölümü). Bu şekilde işe girmiştim. Eğer İstanbul'da değilsen genel görüşme Skype üzerinden oluyor sanırım.

Beni iş başvurumdan yaklaşık 2 ay sonra görüşmeye çağırdılar. Görüşme sırasında tercih edilen mağazaya tek bir yer yazdım ama görüşme sırasında şurası olur mu burası olur mu dedi ben de hepsine olur demiştim ve sonunda 5-6 yer daha eklendi. Ben görüşmeden çıktıktan 20-30 dk sonra bana geri döndüler ve şurada eleman eksiği varmış görüşmeye gitmek ister misiniz dediler (genel görüşmeden sonra bir de mağaza müdürü ile görüşüyorsun). Şansıma son eklenen ve bana en uzak olan yere yakın bir yerde mağaza açılacakmış (bana söylemediler, işe başlayınca öğrendim). Depo elemanı olmak istiyordum ama işe başlamadan önce bu mağazada müşteri hizmetleri kontenjanı boş ister misiniz demişlerdi ona da tamam demiştim (call center değil mağazanın satış sonrası destek bölümü). Bu şekilde işe girmiştim. Eğer İstanbul'da değilsen genel görüşme Skype üzerinden oluyor sanırım.
İstanbul’daki görüşmeler genel olarak Skype üzerinden başvurulan mağazada yapılmakta.

Benimle ikinci kez görüşmelerinin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen henüz geri dönmediler.

Değerlendirme aşamasında olabileceklerini sanarak mail atıp görüşmenin sonucunu sorarsam olumsuz etki oluşturabileceğini düşünüyorum. Bir yandan da değerlendirmenin haftalarca süreceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
İnşallah girersin. Ülkemizde keyifle çalışabileceğin ve hakkını alabileceğin nadir firmalardan birisi. Sırf bunu yazmak için giriş yaptım. Diğer firmalara kıyasla inanılmaz derecede satış var ve genel olarak inanılmaz derecede bir müşteri memnuniyeti var. Bu satış ve memnuniyete oranla da sana da hakkını fazlasıyla maddi manevi veriyorlar. Ama internetteki yorumlara bakarsan burda satış ta olmuyor şartlar da çok kötü :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı