Vatan Servis Esnasında Parça Sağlamak Zorunda Mı?

CasualUser

Hectopat
1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem aldım ve ekran kartı sıkıntı verdi. Orada çalışan teknisyen arkadaşın da yaptığı testler sonucu onaylaması üzerine sadece ekran kartı servise gitti. Kasa şehrimdeki Vatan Bilgisayar'da duruyor şu an.
Bir hafta önce yaşandı bunlar ve aklıma şimdi geldi. Bir ay önce aldım sistemi ve sıkıntı çıkarttı, kartım servisten gelene kadar bana yeni bir kart tarzı bir şey vermek zorundalar mı?
Üstelik şu an kartın tamir olmaması veya servisin süreyi aşması durumunda haklarım neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Ay önce Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem aldım ve ekran kartı sıkıntı verdi. Orada çalışan teknisyen arkadaşın da yaptığı testler sonucu onaylaması üzerine sadece ekran kartı servise gitti. Kasa şehrimdeki Vatan Bilgisayar'da duruyor şu an.
Bir hafta önce yaşandı bunlar ve aklıma şimdi geldi. Bir ay önce aldım sistemi ve sıkıntı çıkarttı, kartım servisten gelene kadar bana yeni bir kart tarzı bir şey vermek zorundalar mı?
Üstelik şu an kartın tamir olmaması veya servisin süreyi aşması durumunda haklarım neler?

10 iş günü geçmesi durumunda yeni bir cihaz geçici olarak talep edebilirsin. Zaten pek geçmiyor merak etme.

1 Ay önce Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem aldım ve ekran kartı sıkıntı verdi. Orada çalışan teknisyen arkadaşın da yaptığı testler sonucu onaylaması üzerine sadece ekran kartı servise gitti. Kasa şehrimdeki Vatan Bilgisayar'da duruyor şu an.

Ben öncelikli bilirkişi olarak yazayım size. Vatan burada üretici değil satıcı olduğu için size yerine geçici ürün veremez ya da kafasına göre iade alamaz tamir yapamaz. Satıcıya gönderir satıcı ürünü kontrol eder ve sorunu kabul ederse tamir eder. Ya Da'siz ürün erken arıza yaptığı için doa raporu istersiz. Servis doa raporu oluşturur ve ürünün iadesini alırsınız. Servis süresi yasal olarak 20 iş günüdür. 20 iş gününü geçtiği zaman ürünün ücret iadesini istemeye hakkınız vardır.

10 iş günü geçmesi durumunda yeni bir cihaz geçici olarak talep edebilirsin. Zaten pek geçmiyor merak etme.
Geçen hafta yolladım daha kargoda diyorlar.
Bir de, 20 iş günü geçerse sıfırını vermek zorundalar diye bir yazı okudum. Bu doğru mu? Doğruysa kutuyu vs eksiksiz istiyorlar mı ona göre kaybetmeyeyim.
Ha bir de, 20 gün ne zaman başlıyor? Vatan Bilgisayar servise ulaştığı andan başlıyor kabul ediyor ama tüketici haklarında verdiğim andan başlıyor tarzı bir şey dediler.

Geçen hafta yolladım daha kargoda diyorlar.
Bir de, 20 iş günü geçerse sıfırını vermek zorundalar diye bir yazı okudum. Bu doğru mu? Doğruysa kutuyu vs eksiksiz istiyorlar mı ona göre kaybetmeyeyim.

Resmi süre, ürün servisin eline ulaştığı zaman başlar. Eğer halâ ulaşmadıysa daha 1 iş günü bile olmamış demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı