Vatan'dan ayıplı mal geldi

Kargocuya rapor ettirmek sadece kutu hasarlı ise geçerlidir. Kutu içeriğiyle ilgilenmiyorlar. Kutuda hasar yoksa sorun onlardan çıkıyor.
İlk 14 gün kanıtlamasına da gerek yok. Yollamışsınız böyle gelmiş alın diyecekti ve bitecekti.
İlk 14 gün için kanıta gerek yok, 15. günden itibaren kanıta ihtiyacı var. İade koşullarına göre artık iade edemez. Ayrıca kutu içeriğine kadar rapor tutturabilirsiniz amaç kutuyu değil malı sağlam teslim etmek. Bir dakikanızı rica edicem kutuyu açmak ve rapor tutmak için demek çok zor değil.

İlk 14 gün için kanıta gerek yok, 15. günden itibaren kanıta ihtiyacı var.
Tamam ben de aynı şeyi söyledim. Arkadaşın durumu zor ama hiç olmazsa tamir ederler diye düşünüyorum.
Ayrıca kutu içeriğine kadar rapor tutturabilirsiniz amaç kutuyu değil malı sağlam teslim etmek. Bir dakikanızı rica edicem kutuyu açmak ve rapor tutmak için demek çok zor değil.
Böyle bir zorunluluğumuz olmadığı gibi, yapmamıza da gerek yok. Rica ile çalışmıyor kargolar. Bilmiyorum size gelen kargolar kapıda bekliyor konuşuyor mu, bana gelenler verip kaçıyor. Haklılar da kutunun dışında hasar olmaması demek, ürüne onlardan zarar gelmemiş demektir onlar için. İçerisini biz bilemeyiz diyorlar hep. O yüzden köpük ve koruma koyulmalı kutuya zaten.
Tüketici Onursal Başkanı da böyle bir zorunluluğumuzun olmadığını söyledi. Lütfen satıcıların hurafelerine inanmayın, zaten çamur ata ata kanunlardan uzaklaştırdılar bizi iyice.

Tamam ben de aynı şeyi söyledim. Arkadaşın durumu zor ama hiç olmazsa tamir ederler diye düşünüyorum.

Böyle bir zorunluluğumuz olmadığı gibi, yapmamıza da gerek yok. Rica ile çalışmıyor kargolar. Bilmiyorum size gelen kargolar kapıda bekliyor konuşuyor mu, bana gelenler verip kaçıyor. Haklılar da kutunun dışında hasar olmaması demek, ürüne onlardan zarar gelmemiş demektir onlar için. İçerisini biz bilemeyiz diyorlar hep. O yüzden köpük ve koruma koyulmalı kutuya zaten.
Tüketici Onursal Başkanı da böyle bir zorunluluğumuzun olmadığını söyledi. Lütfen satıcıların hurafelerine inanmayın, zaten çamur ata ata kanunlardan uzaklaştırdılar bizi iyice.
22 yaşındayım, ebay alibaba dahil her yerden 10 yıldır alış veriş yapıyorum bir kez olsun kargocuyu kutu içeriğini kontrol etmeden bırakmadım. Sen istedikten sonra o rapor tutmak zorunda. Tutmadı mı? Gittiği gibi müşteri hizmetlerini arayacaksın şikayette bulunup kendin video çekerek açacaksın.

İlk gün geldiğinde kontrol etmeniz, bir hasar varsa kargocuya rapor tutturmanız gerekirdi yoksa bunu kanıtlayamazsınız.
Bak burada ne demişsin. Böyle bir şey yok diyorum. Sen istediğin gibi yapabilirsin. İnsanlara şunu yapmalısın yoksa kanıtlayamazsın deme. Çünkü kanıtlamaya gerek yok. Kanunen böyle bağlayıcı bir madde yok. Ürün satın aldığım her yerin müşteri hizmetleriyle bu konuyu konuştum, hepsinin söylediği şey ''Lütfen kutunun dışına dikkat edin, gerisine karışmazlar zaten.''

Geri
Yukarı