Vatan'dan Kasa Toplamak İyi midir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Bence kötüdür, önermem. Kaç tane olumsuz konu gördüysem hepsi Vatan'dan toplanmış kasalar. Bir sürü ekran gelmiyor, güç kaynağı patladı içerikli konular görüyorum. Müşteri memnuniyeti pek iyi değil gördüğüm kadarıyla. Var mı öneren?

Bence kötüdür, önermem. Kaç tane olumsuz konu gördüysem hepsi Vatan'dan toplanmış kasalar. Bir sürü ekran gelmiyor, güç kaynağı patladı içerikli konular görüyorum. Müşteri memnuniyeti pek iyi değil gördüğüm kadarıyla. Var mı öneren?
Bayiden bayiye değişir, bazı bayide çalışanlar bilgisiz olur, bazıları iyi olur. Benim gittiğim yerde çok iyi ilgilendiler, çok memnundum. Mesela başka bir bayide bilgisiz çalışanlar vardır, orada sorun çıkabilir. Genelleme yapmanızı tavsiye ederim :).

Rx470 vatan'da 30tl daha ucuzdu, bize yakın şubeyi aradım, stoklarında varsa rx470 alıcam dedim, '' abi o ney '' dedi, telefonu (sözde) bilen birisine verdi, o kişi de sapphire yazısını önündeki bilgisayara nasıl yazdıysa '' böyle bir parça yok '' dedi.

Kolay gelsin diyerek konuşmayı sonlandırdım.

Bu adamlara bilgisayar toplatılır mı ?

Ben kendi kasamı kendim topladım, seçtiğim bileşenlerde hiç ucuz değillerdi ve bu benim ilk bilgisayar toplama deneyimimdi.

Yanlızca Technopat'ın videolarından biliyordum bilgisayar toplamayı ve sorunsuz bir şekilde sistemim çalışıyor şuanda..

Dostlar, emin olun siz daha iyi toplarsınız, bunlara güvenmeyi aklınızın ucundan geçirmeyin bence..

Dipnot: Videolarda anakartı cuk diye ottuturuyolardı yerine, ben altındaki devrelere zarar vermeden otutturucam diye ne ter döktüm arkadaş :D
Birde Dark N10'dan kullanım klavuzu çıkmadı, yanlış anakart vidasını kullanmışım.
Bunları düzelttim tabi, güzel birer hatıra olarak kaldılar :)

Bilen biri illa çıkacaktır ama genellikle sorunlar Vatan'dan çıkıyor diye gördüm, şahsen yaşamadım. Kesinlikle bir tarafı tamamen gömüp bir tarafı yüceltmek saçmadır. Sabit fikirli olmadım hiçbir zaman.

Bilgisayarımı Vatandan satın aldım ve topladım. Hatta 2 kere ve güç kaynağı patlayan arkadaşta benim. Şunu bilmelisinki yaşadığım hiç bir sorun da Vatan Bilgisayarın suçu yoktu. Şimdi konu başlığı çok genel olmuş. Mesela ben izmir mavişehir Vatanda topladım bilgisayarımı ve orada bana yardımcı olan kişi gerçekten bu işte bilmediği bir şey yoktu diyebilirim. Her konuda çok bilgili gerçekten bu konuları araştıran, sattığı şeyin bütün teknolojisini ve mimarisini araştırıp öğrenen, aynı malzemeyi kendi kullanan ve deneyimleriyle bana paramla alabileceğim en iyi sistemi almama yardımcı oldu. Yani anlayacağın her mağazası aynı değil bu Vatanın. Önce girip çalışanlarla muhabbeti başlatıcaksın, adam sana güven verirse de birlikte toplayacaksınız.

Sistemimi montaj dahil Vatan Bilgisayardan topladım, kablolama konusunda özen istedim çok güzel bir iş çıkarmışlar ben çok memnun kaldım. Sistemi araştırıp kafamda belirleyip direkt gidip topladım.
Taksit ile sistem toplayacak arkadaşlara tavsiye ederim.Diğer internet üzerinden satış yapan firmalar vade farkı koyuyor neredeyse Vatandan daha pahalı hale geliyor.
Özellikle haftaiçi gece indirimlerini takip etmenizi öneririm bazen aşırı uygun fiyatlara ürünler bulunabiliyor.

Rx470 vatan'da 30tl daha ucuzdu, bize yakın şubeyi aradım, stoklarında varsa rx470 alıcam dedim, '' abi o ney '' dedi, telefonu (sözde) bilen birisine verdi, o kişi de sapphire yazısını önündeki bilgisayara nasıl yazdıysa '' böyle bir parça yok '' dedi.

Kolay gelsin diyerek konuşmayı sonlandırdım.

Bu adamlara bilgisayar toplatılır mı ?

Ben kendi kasamı kendim topladım, seçtiğim bileşenlerde hiç ucuz değillerdi ve bu benim ilk bilgisayar toplama deneyimimdi.

Yanlızca Technopat'ın videolarından biliyordum bilgisayar toplamayı ve sorunsuz bir şekilde sistemim çalışıyor şuanda..

Dostlar, emin olun siz daha iyi toplarsınız, bunlara güvenmeyi aklınızın ucundan geçirmeyin bence..

Dipnot: Videolarda anakartı cuk diye ottuturuyolardı yerine, ben altındaki devrelere zarar vermeden otutturucam diye ne ter döktüm arkadaş :D
Birde Dark N10'dan kullanım klavuzu çıkmadı, yanlış anakart vidasını kullanmışım.
Bunları düzelttim tabi, güzel birer hatıra olarak kaldılar :)
Nerede topladın sen ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı