Çözüldü VBIOS güncelledikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dreaminq

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamün aleyküm. İlk olarak AIDA64 programındaki "Görüntü BIOS'u 2 yıldan daha eski. Gerekli ise güncelleyin." yazısını gördüm. Ekran kartımın BIOS'unu güncelledim ve yeniden başlatmamı istedi, başlattıktan sonra görüntü gelmedi. Doğru BIOS'la güncellediğimden eminim. İndirdiğim BIOS'un linkini paylaşacağım zaten. Sonra ekran kartını çıkarıp onboard dan görüntü alarak açabildim bilgisayarı. BIOS ayarlarından görüntüyü onboarda aldım bilgisayarı kapatıp ekran kartını taktım, yine görüntü alamadım. Ekran kartını eski haline tekrar nasıl getirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı: Sapphire R9 270X 4 GB 256Bit
Güncellediğim ekran kartı BIOS: Sapphire R9 270X VBIOS

Çözüm
@Silinen üye Güncellemeyi sonradan yaptınız sonuçta. Yanlış BIOS da hasar verebilir bildiğim kadarıyla. Kartta Dual-BIOS özelliği yok sanırım. Ekran kartına güç kablosunu bağlamadan açmayı deneyin. Görüntü çıkışını anakarta bağlayın. Eğer ekran alabiliyorsanız ve Aygıt Yöneticisi'nde gözüküyorsa (Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak gözükecektir) ATIFlash ile tekrar VBIOS flashlamayı deneyebilirsiniz. Aklıma farklı bi' seçenek gelmiyor bundan başka.
Kartı bilgisayardan çıkarın ve onboard ile açın. Ardından Aygıt Yöneticisi'ne girin. Görünüm'den "Gizli aygıtları göster" seçeneğine tıklayın ve Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünden kartı yazılımı ile birlikte kaldırın. Ardından bilgisayarı kapatıp GPU'yu bağlayın ve görüntü girişini kart üzerinden yapın. Bilgisayar açıldıktan sonra ATIFlash ile doğru VBIOS'u yükleyin. Ardından tekrar başlatın ve sürücüleri yükleyin.

Yorum için teşekkür ederim. sürücüleri kaldırınca ekran kartının çalışacağını ben de düşündüm. DDU programını kullanarak sürücüleri kaldırdım ama yine görüntü gelmiyor. Şu an durum bu şekilde.

Adsız.png

@Silinen üye Kart fiziksel bi' hasar almadıysa görüntü vermesi gerekiyordu. Şu an taktığınızda görüntü gelmiyorsa sıkıntı bu büyük ihtimal. Kartı taktıktan sonra ekran siyah mı kalıyor ekran? Yoksa monitör kapalıymış gibi mi davranıyor? Ayrıca BIOS ekranını görüyor musunuz?

@Tolga Samet Kartı takınca siyah ekranda kalıyor. Dediğiniz gibi monitör kapalıymış gibi davranıyor. Güncellemeden önce GTA 5 falan oynadım. 1 saat aradan sonra güncellemeye başladım. Fiziksel bir hasar yüzünden böyle yapması imkansız yani anlayacağınız.

@Silinen üye Güncellemeyi sonradan yaptınız sonuçta. Yanlış BIOS da hasar verebilir bildiğim kadarıyla. Kartta Dual-BIOS özelliği yok sanırım. Ekran kartına güç kablosunu bağlamadan açmayı deneyin. Görüntü çıkışını anakarta bağlayın. Eğer ekran alabiliyorsanız ve Aygıt Yöneticisi'nde gözüküyorsa (Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak gözükecektir) ATIFlash ile tekrar VBIOS flashlamayı deneyebilirsiniz. Aklıma farklı bi' seçenek gelmiyor bundan başka.

Çözüm
Dediğiniz gibi yaptım. Şu an Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak gözüküyor, müsaitseniz TeamViewer üzerinden yardımcı olabilir misiniz? Tekrar yanlış sürüm yükleyip uğraşmak istemiyorum.

ATIFlash programı açılmıyordu, şu an açılıyor ve bu şekilde gözüküyor:

1571852064938.png

Kartın kutusu varsa kodunu, eğer yoksa tam modelini verebilir misiniz?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı