VDSL 2'de 8 Mbit hız normal mi?

Vesteling

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar modem degerlerimi resim ile yolluyorum, yorumlar misiniz rica etsem? Hiz testi yaptığımda 8.29 gibi değer çıkıyor. Modemde mevcut oranım 16 yazıyor, ben 8 alıyorum. Hattima 16 mi geliyor demek bu? 8 Mbit paket kullanıyorum, ondan mi acaba? Ama öyle olsa modemde mevcut 8 yazmaz mi? Aylık 10 TL farkla 8'i 16 yapacağım ama zaten gelen 16 ise ve ben hat sorunu nedeni ile alamıyorsam gerek yok.

değerler.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar modem degerlerimi resim ile yolluyorum, yorumlar misiniz rica etsem? Hiz testi yaptığımda 8.29 gibi değer çıkıyor. Modemde mevcut oranım 16 yazıyor, ben 8 alıyorum. Hattima 16 mi geliyor demek bu? 8 Mbit paket kullanıyorum, ondan mi acaba? Ama öyle olsa modemde mevcut 8 yazmaz mi? Aylık 10 TL farkla 8'i 16 yapacağım ama zaten gelen 16 ise ve ben hat sorunu nedeni ile alamıyorsam gerek yok.

Eki Görüntüle 972529
Hız testini nasıl yapıyorsunuz? Wifi ya da kablo?

VDSL2+ kullanıyorum. 100 Mbps paketten 85 Mbps hız alıyorum. 16 Mbps paketten 8 Mbps hız normal değil, testleri kablolu olarak yapıyorsanız İSS'niz ile iletişime geçin.

Öncelikle cevaplar için teşekkürler,hiz testini WiFi tablet ile yapıyorum.Burada önemli nokta şu, yani anlamadığım nokta..benim tarife 8 mbit paketi,bu yüzden 8 alıyor olabilir miyim.fotoda görüldüğü üzere mevcut veri oranı 16375 yazıyor.8 mbit paket kullanıp bu rakamı modem arayüzünde görmem neyi ifade ediyor.
Yani 8mbit paket kullanmama rağmen bana 16 mbit mi veriyorlar.(bende bina iç hattı vb.sebeplerle kaçırıyorum bu hakki yoksa paketten dolayı mi,bunu cozemedim)
Kabloluyla deneme şansım simdilik pek yok

Son düzenleme:
Öncelikle cevaplar için teşekkürler, hiz testini Wi-Fi tablet ile yapıyorum. Burada önemli nokta şu, yani anlamadığım nokta. Benim tarife 8 Mbit paketi, bu yüzden 8 alıyor olabilir miyim? Fotoda görüldüğü üzere mevcut veri oranı 16375 yazıyor. 8 Mbit paket kullanıp bu rakamı modem arayüzünde görmem neyi ifade ediyor.
Yani 8Mbit paket kullanmama rağmen bana 16 Mbit mi veriyorlar.(bende bina iç hattı vb. Sebeplerle kaçırıyorum bu hakki yoksa paketten dolayı mi, bunu cozemedim)
Kabloluyla deneme şansım simdilik pek yok.

Öncelikle Wi-Fi 2.4 kullanıyorsanız. 16 Mbps internet 8Mbps olarak gözükebilir.
Modeme gelen değeri tamı tamına almak VDSL'de zor gibi bende modeme 88 Mbps geliyor fakat 82 Mbps alıyorum.

Öncelikle Wi-Fi 2.4 kullanıyorsanız. 16 Mbps internet 8Mbps olarak gözükebilir.
Modeme gelen değeri tamı tamına almak VDSL'de zor gibi bende modeme 88 Mbps geliyor fakat 82 Mbps alıyorum.
WiFi 2.4 nedir bilemedim.samsung galaxy tab var 10 inch onu kullanıyorum.tv de xiomi stick kullanıyorum 1080 p filmde donma yapıyor o derece.binadaki hattı kullanıyorum prizden bağladılar.paketim 8 mbit bu yüzden olmasın diyorum ama modemde 16 gösteriyor.

Wi-Fi 2.4 nedir bilemedim. Samsung Galaxy Tab var 10 inch onu kullanıyorum. TV de Xiaomi stick kullanıyorum 1080p filmde donma yapıyor o derece. Binadaki hattı kullanıyorum prizden bağladılar. Paketim 8 Mbit bu yüzden olmasın diyorum ama modemde 16 gösteriyor.

8Mbps'te donma yapabilir. 1080p saatte yaklaşık 3GB veri harcıyor. Donma bundan kaynaklı olabilir.
16Mbps gelmesi şundan olabilir. Ben 50Mbps kullanırken modeme 53Mbps veriyorlardı. Hızımı tam tamına alıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı