VDSL 35 Mbps hat değerleri yorumlama

LaQuica18

Kilopat
Daha fazla  
VDSL 35 Mbps paket kullanıyorum. Hat değerlerim ektedir. Sizce hat değerlerim nasıl?

unknown444.png
unknown185.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerleriniz iyi. 16mbps paket kullanıyorum. Ethernet kablosu ile 5-6 mbps arası alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda sorun yok modemi değiştirin diyorlar modem zaten yeni değişti. Bu değerler benim için hayal malesef:(

Değerleriniz iyi. 16Mbps paket kullanıyorum. Ethernet kablosu ile 5-6 Mbps arası alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda sorun yok modemi değiştirin diyorlar modem zaten yeni değişti. Bu değerler benim için hayal maalesef:(

Umarım bu değerlere ulaşabilirsiniz. Değerlendirmeniz için teşekkür ederim.

Hocam bu sonuca nasıl vardınız? 75Mbps kullanabilirsin sonucuna yani...
Bende kullanabilir miyim? VDSL2 modemim var 16Mbps paketinde hızlarım:
Modem arayüzündeki veriler lazım. Özellikle SNR değeri bu konuda ipucu veriyor. Sinyal-gürültü oranı, noise margin vs. olarak da adlandırılır. Bu değer 7-8 dB altına inmediği sürece hız artışı yapılabilir. Bu sınır zorlanırsa kopma olur.

Ayrıca hat zayıflaması (line attenuation) düşük olursa bu saha dolabı/santralin yakın olduğunu ve mesafeye bağlı kaybın az olduğunu söyler. Konuyu açan arkadaşın bu verileri de güzel. Santralin koyduğu hız sınırını aşmamak kaydıyla neredeyse kayıpsız alabilir. Eğer olağanın altında hız varsa ve kopma varsa bu modemden veya kablosuz bağlantı yapıyor olmasından kaynaklıdır.

Modem arayüzündeki veriler lazım. Özellikle SNR değeri bu konuda ipucu veriyor. Sinyal-gürültü oranı, noise margin vs. olarak da adlandırılır. Bu değer 7-8 dB altına inmediği sürece hız artışı yapılabilir. Bu sınır zorlanırsa kopma olur.

Ayrıca hat zayıflaması (line attenuation) düşük olursa bu saha dolabı/santralin yakın olduğunu ve mesafeye bağlı kaybın az olduğunu söyler. Konuyu açan arkadaşın bu verileri de güzel. Santralin koyduğu hız sınırını aşmamak kaydıyla neredeyse kayıpsız alabilir. Eğer olağanın altında hız varsa ve kopma varsa bu modemden veya kablosuz bağlantı yapıyor olmasından kaynaklıdır.
Hocam şöyle paylaşsam ne diyebiliriz;
Screenshot_3.png

Hocam şöyle paylaşsam ne diyebiliriz;
Eki Görüntüle 1012396
Sizin hattınız da çok daha fazlasına müsait. Hatta modem hattan 96 Mbps civarı indirme alınabileceğini söylüyor. SNR değeri diğer üyeyle hemen hemen aynı. Ancak hat zayıflaması yüzünden az biraz kayıplı gelir. Sizin konumunuz konuyu açan üyeye göre daha uzak düşüyor. 75 Mbps rahat kullanılır. Türknet vb. şirkete geçerseniz 75-100 Mbps aralığındaki olabilecek en iyi değere sabitleyebilirler. Türk T*lekom kısar biraz.

Geri
Yukarı