VDSL Altyapısı Mahallemde Var Mıdır?

Miraycalskn

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Normal zamanda üniversite nedeniyle şehir dışında yaşıyordum ancak korona dolayısıyla ailemin yanına geri geldim malum. Tabii ki evde daha çok vakit geçirmemiz gerekiyor ve internet kullanımımız artıyor. Ailem 8Mbps ADSL internet kullanıyor ancak şu anda hem daha yoğun kullandığımız için hem de ben olduğum için yetersiz kalıyor. Paketi yükseltmeyi düşünüyorum aşağıda gördüğünüz gibi 8Mbps internet ile 6.5-7 arası bir değer alıyorum. Modemin arayüzündeki değerlerim ise fena durmuyor. En az 17-18MBPS internet hızı almak istiyorum mümkünse, bunun için önümde iki seçenek var 16Mbps ADSL pakete geçiş yapacağım ya da 24Mbps VDSL. Ancak aklımda birkaç soru işareti var;
VDSL altyapısı mahallemde var mı?
HG658 v2(Superonline'nin kendi modemi) VDSL destekliyor sanırsam. Eğer ki altyapı mahallemde varsa, VDSL pakete geçtiğim zaman bu geçiş süreci nasıl ilerler? Telefon açar paket değiştiririm fiziksel bir müdahale olmadan internetim güncellenir mi? Yoksa internet ekiplerinin gelip evde bir şeyler yapması mı gerekiyor?
Eğer başka önerileriniz varsa da duymak isterim şimdiden teşekkürler.

internet2.png

internet.png

Dosya Ekleri

• internet.png
    internet.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 90
Millenicom sitesinden altyapı sorgulaması yap, geçebiliyorsan bu sahtekar 8 Mbps veren yüksek ihtimalle TTNet'dir, taahhüt yoksa veya az ceza çıkıyorsa direk kurtul. Millenicom sana ilk ayda ücretsiz yapar, böylece çok zarar etmezsin.

Millenicom sitesinden altyapı sorgulaması yap, geçebiliyorsan bu sahtekar 8 Mbps veren yüksek ihtimalle TTNET'dir, taahhüt yoksa veya az ceza çıkıyorsa direk kurtul. Millenicom sana ilk ayda ücretsiz yapar, böylece çok zarar etmezsin.

Milleni.com Türk Telekom ile anlaşmalı TT neyse oda o ben TürkNet kullanıyorum önermeceğim sana çünkü adamın altyapısı kötü konu açıyor rezalet TürkNet önce bir alt yapına bir bak ben mutluyum tek sıkıntımız çağrı merkezi onu da hallederlerse tam olacak.

Milleni.com Türk Telekom ile anlaşmalı TT neyse oda o ben TürkNet kullanıyorum önermeceğim sana çünkü adamın altyapısı kötü konu açıyor rezalet TürkNet önce bir alt yapına bir bak ben mutluyum tek sıkıntımız çağrı merkezi onu da hallederlerse tam olacak.
Sen neyi anlatıyorsun? başını pencereden çıkar bir kez TürkNet kullanan genel kitleye bak hepsi bir yere kaçmaya çalışıyor. Çağrı merkezi olmayan ve kanıtlı sahtekarlık yapan yalancı bir firmayı övüyorsun şuan. Altyapı TT olabilir ama İnterneti veren Millenicom'dur. Bu arada altyapım seninkinden daha iyi olduğuna eminim. ;) Bakır kablonun iyisi kötüsü olmaz, İSS'nin iyisi kötüsü vardır. Alacağımız ortalama 16-35 mbps zaten, neyin altyapısından bahsediyorsun.

Sen neyi anlatıyorsun? Başını pencereden çıkar bir kez TürkNet kullanan genel kitleye bak hepsi bir yere kaçmaya çalışıyor. Çağrı merkezi olmayan ve kanıtlı sahtekarlık yapan yalancı bir firmayı övüyorsun şu an. Altyapı TT olabilir ama interneti veren Millenicom'dur.

Övme yok övme olsa başka firmalarda bu yok şu yok tek bu firmada var bu en iyisi bu derim. Arkadaşa önerim Kablonet veya super Online altyapısı varsa onu kullansın. Sen burada milleni.comu övüyorsun seni bilmem ben ama internetimden memnunum yanındaki en iyi avantaj ev telefonu olması he diyeceksin sorun yaşamadın mı hiç yaşadım ama aşılmayacak sorunlar değiller idi. Hemde yazımda belirttiğim gibi önermiyorum bu işler deneme yanılma ile öğrenilecek işler.

Bu adresten altyapı sorgula. Çıkan sonuç 24 Mbps'nin üstündeyse VDSL altyapı bulunuyordur. Geçiş süreci, hangi ISS'i seçtiğine bağlı değişebilir.
3. Parti bütün sitelerde 72Mbps hız alabilirim görünüyor ancak bu sitelerin sağlıklı olmadığını duydum ve biliyorum. Burada görünen hızın Vdsl ile alakasını kavrayamadım. Biraz açabilir misin acaba neden sitelerde 24 üzerindeyse öyle oluyor?

3. Parti bütün sitelerde 72Mbps hız alabilirim görünüyor ancak bu sitelerin sağlıklı olmadığını duydum ve biliyorum. Burada görünen hızın Vdsl ile alakasını kavrayamadım. Biraz açabilir misin acaba neden sitelerde 24 üzerindeyse öyle oluyor?
ADSL2 teknolojisi sana 16 Mbps vaat eder, ADSL2+ ise 24 Mbps. VDSL teknolojisinde ise alacağın mx. download hızı 100 Mbps'dir. Bu yüzden 24 üstü ise VDSL'dir dedim.

Geri
Yukarı