VDSL altyapısı nasıl getirilir?

StatelyCat

Hectopat
Arkadaslar yaklasik 10 ay once bir eve tasindik. 3 ay once uzun ugraslar sonucu ADSL altyapi geldi 2 aydir da bina kablolamasi ile ugrasiyoruz. Onu da gecen hafta hallettik ve 1 haftadir Turk Telekom belasiyla ugrasiyoruz. Bir yeni uyelik acmadiklari kalmisti hala daha hizmet alamiyorum. Neyse asil konumuz bu degil. VDSL altyapi gelmesi icin ne yapmaliyim? Yaptigim arastirmalar sonucu VDSL hizini etkileyen etkenler var. Ben santrale tam olarak emin degilim 1.3 km ile 1.6 km arasi mesafedeyim ve saha dolabi da 150m civarinda. Net bilgiyi carsamba gunu gelecek Telekom ekiplerinden alirim. Bu VDSL altyapi icin mesafe sorun olur mu? Olursa ne kadar zamanda olur? 1yil sonra taahhutum bitecek zaten Telekom anca halleder. Herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kolu da komşuda var ise oradan bak modem arayüzünde oradan daha net veriler toplarsın bak sana resim atacağım. Geçen hafta ben 24 MBS kullanıyordum modem arayüzünden değerlere bakıp 50 MBS e geçtim ve sonuç mükemmel. 100 MBS e geçse idim 88 MBS hız alacaktım bende 50 ye geçtim. 40 MBS upload hızı görebilirim ama TTNET 4 MBS veriyor :)
Rich (BB code):

Son düzenleme:
Senin adına sevindim. Yan komşularımda da aynı sonuç çıkıyor. Sanırsam ADSL var. İnternetim çarşamba olucak,Türk Telekom sıkıntı çıkarmazsa bu 3. gelişleri.Modem arayüzünden sonuçları paylaşırım.
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 30 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.807 Mbps 8.223 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 8.191 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 20.6 dB 22.0 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 12.1 dBm 19.6 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 11.0 dB 18.5 dB
Attainable Net Data Rate: 1.205 Mbps 17.492 Mbps

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı