Çözüldü VDSL bağlantısı için stabil en düşük SNR Margin değeri nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Yani açıkçası hatta göre değişiyor ancak benim hat değerlerim aşağıdaki gibi. Gördüğünüz üzere SNR Margin 10.5 download tarafında. Upload tarafında baya iyi değerlerim ancak download tarafında baya sıkıntılı fakat hiçbir zaman video izlerken, canlı yayın izlerken vs. sıkıntı yaşamıyorum. Ara sıra böyle 25-30 dakikada bir Twitch'te 1080p izlerken nadir donma oluyor anlık sonra düzeliyor fakat başka bir sıkıntı yaşamadım internet ile alakalı. Modeme göre de değişebiliyor tabii. Benim modem baya eski bir modelden (Yeni abone olmama rağmen) TP-Link VN020-F3. Yine de 10 ve üstü olması yeterli olur gibime geliyor. Hız testinde ise genelde şu sonucu alıyorum :)
Modem kalitenize ve Hat üzerindeki parazitlenmeye göre değişir. 5 SNR ile kullanan arkadaşlar var. 15 SNR ile kopya yaşayan arkadaşlarda var. Benim tavsiyem minimum 9-10 olması yönünde.
Kararlılık Ayarı 7 dB iken saat 21:00 itibarıyla hat değerlerim bu şekilde, santrale olan uzaklığım ise 110-120 metre kadar.
Modem: ASUS DSL-N17U

Screenshot_3.png

Yani açıkçası hatta göre değişiyor ancak benim hat değerlerim aşağıdaki gibi. Gördüğünüz üzere SNR Margin 10.5 download tarafında. Upload tarafında baya iyi değerlerim ancak download tarafında baya sıkıntılı fakat hiçbir zaman video izlerken, canlı yayın izlerken vs. sıkıntı yaşamıyorum. Ara sıra böyle 25-30 dakikada bir Twitch'te 1080p izlerken nadir donma oluyor anlık sonra düzeliyor fakat başka bir sıkıntı yaşamadım internet ile alakalı. Modeme göre de değişebiliyor tabii. Benim modem baya eski bir modelden (Yeni abone olmama rağmen) TP-Link VN020-F3. Yine de 10 ve üstü olması yeterli olur gibime geliyor. Hız testinde ise genelde şu sonucu alıyorum :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    20,8 KB · Görüntüleme: 340
  • ea2.JPG
    ea2.JPG
    22,5 KB · Görüntüleme: 318
Çözüm

Geri
Yukarı