VDSL internet için elektrik tesisatını değiştirmek ne kadardır?

fixit

Kilopat
Belli bir süre eski bir binada kiracı olarak oturacağım. Binanın internet ankastresi ve kablolaması aynı şekilde eski bu sebeple eve kadar eski nesil bakır kablolar ile iletim sağlanıyor. Bulunduğum konumda uzun zamandır ADSL altyapısı varmış bu yüzden ADSL kullanmak durumundaydım. Şu ana kadar Max. 12 Mbps hız aldım. Ancak mahalleye VDSL geldi ve kutu 300 metre ileride gözüküyor. Alabileceğim Max. Hız 75 Mbps görünmekte. Sanıyorum VDSL binanın ankastresine kadar getirilmiş bazı komşular almaya başladı ancak mevcut kablolar hızlar için yeterli gelmediği için ankastreden evlerine dışarıdan yeni kablo çekerek bunu sağladılar. Benim sorum VDSL teknolojisine geçmek ve bu hızları almak için yeni kablolama yapmam gerekiyor ve ben bunu komşuların yaptığı gibi dışarıdan değil de daha iyi görüntü ve sağlamlık için içeriden yaptırmak kabloyu prize kadar getirip şu anda olduğu gibi oradan priz yolu ile almak istiyorum. Birinci katta oturuyorum alt katımda bodrum bulunuyor ve ankastre burada konumlanmış. Bu iş için ne yapmam ne almam gerek. Elektrikçinin yeni hat çekmesi kaç para tutar?
Evde ayrı odalarda bunlardan 2 tane var. İnternet'i bunlardan alıyorum.

WhatsApp Image 2020-09-19 at 15.50.57.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-19 at 15.50.56.jpeg

Hocam şundan dolayı olabilir mi? NetSpeed kullanıyorum zaten en yüksek verdikleri paket 75 Mbps.

Eki Görüntüle 673783

Gerek yok TürkNet'e 10 TL daha fazla ver hattın Max kaç veriyorsa onu veriyor gelecek olursan kod vereyim 1 ay beleş kullanırsın altyapıda iyi görünüyor.
Olabilir ama sana fazla bir hız girmişler. Çaktırma :D.

Yurtdışında nasıl?

Bir sunucu söyle test yapim birlikte ağlayalım boşa mı fiber istiyorum.

Olabilir ama sana fazla bir hız girmişler. Çaktırma :D.

Yurtdışında nasıl?

Olabilir hocam ancak bazı arkadaşlar 100 Mbps civarında hız alabilirsin hattın müsait dediler ona kafam takıldı. Şimdi TürkNet'i aradım onlarda maksimum 75 Mbps verebiliriz diyorlar. Acaba Türk Telekom NetSpeed ve TürkNet'e 75 Mbps kotası koymuş olabilir mi?

Gerek yok TürkNet'e 10 TL daha fazla ver hattın Max kaç veriyorsa onu veriyor gelecek olursan kod vereyim 1 ay beleş kullanırsın altyapıda iyi görünüyor.

Bir sunucu söyle test yapim birlikte ağlayalım boşa mı fiber istiyorum.

TürkNet ile görüştüm onlarda maksimum 75 verebileceklerini söylediler. Ama hat değerlerim daha iyisini karşılıyor.

Hat sağlıklı, altyapıyı değiştirmeye gerek yok.

Teşekkürler ancak hat uygunsa biraz daha hız istiyorum. Ayrıca Ping'de biraz yüksek gibi.

Olabilir hocam ancak bazı arkadaşlar 100 Mbps civarında hız alabilirsin hattın müsait dediler ona kafam takıldı. Şimdi TürkNet'i aradım onlarda maksimum 75 Mbps verebiliriz diyorlar. Acaba Türk Telekom NetSpeed ve TürkNet'e 75 Mbps kotası koymuş olabilir mi?

TürkNet ile görüştüm onlarda maksimum 75 verebileceklerini söylediler. Ama hat değerlerim daha iyisini karşılıyor.

Teşekkürler ancak hat uygunsa biraz daha hız istiyorum. Ayrıca Ping'de biraz yüksek gibi.

TürkNet sıkıntı yaşamamak için 75 Mbps diyor. Geçtiğin zaman 100 Mbps'ye yükseltirsin hızın.

Şu anda hattın 100 Mbps için uygun değil. Sorgulamalarda gösterilen hız değerleri tahmini bir değerdir, fiziksel hattın değerini gösteremezler, ekipler tarafından ölçüm yapılması gerekmektedir.

Benim hattıma 8 Mbps hız gösteriyorlar ancak gel gör ki 100 Mbps'i rahat destekliyor.

Şu anda hattın 100 Mbps için uygun değil. Sorgulamalarda gösterilen hız değerleri tahmini bir değerdir, fiziksel hattın değerini gösteremezler, ekipler tarafından ölçüm yapılması gerekmektedir.

Benim hattıma 8 Mbps hız gösteriyorlar ancak gel gör ki 100 Mbps'i rahat destekliyor.
Ekipler derken aramak yeterli olmaz mı?Aradıklarım firmaların hepsi maksimum 75 Mbps alabileceğimi söylediler.
Geçtiğin zaman paketini 100 Mbps'ye yükselt.

Hocam emin miyiz 100 Mbps hıza çıkacağıma. Hat değerlerimi paylaştım anlıyorsanız daha iyi bilirsiniz ama belki de dedikleri 75 Mbps hızı geçemiyorum.

Son düzenleme:
Ekipler derken aramak yeterli olmaz mı? Aradıklarım firmaların hepsi maksimum 75 Mbps alabileceğimi söylediler.

Hocam emin miyiz 100 Mbps hıza çıkacağıma. Hat değerlerimi paylaştım anlıyorsanız daha iyi bilirsiniz ama belki de dedikleri 75 Mbps hızı geçemiyorum.

100'ün tamamını alamazsın. 80-90'larda olur.

Geri
Yukarı