VDSL modem önerisi

Calimeray

Centipat
Daha fazla  
Selamlar,
İnternetimi yeni bağlatacağım ve internetim için modem araştırıyorum. Bulmuş olduğum modemi kullanabilir miyim? Eksisi artısı nelerdir? Benim için yeterli olur mu? Kullanmış olan var mı? Gibi sorularıma cevap arıyorum... Farklı modem önerisi olan olursa da Max bütçe 250 TL.

Modem link: Xiaomi DVB4231GL Mi Wi-Fi 300Mbps 2.4G High-Speed 4C Router Fiyatı

Altyapı: 81 Mbps VDSL (speednet altyapı sorgulama), tercih edeceğim sağlayıcı TürkNet veya Speednet'in 75 Mbps paketleri.

TP-Link W9970 alternatif olabilir. Daha iyi modemler elbette var, ama bütçe meselesi :).
Hocam bende modem almayı düşünüyorum da mesela sizin bu söylediğiniz modem ile daha iyileri arasındaki fark nedir ? Birde modemle aranız iyiyse çok saçma bir olay yaşadım. Türknet kullanıcısıyım 16 mbps alabiliyorum max adsl modemimde 14 mb alırken vdsl modemimde bana gelen max 11 :D çok saçma değil mi ?

@Pirateinthesky Hocam sizin FTTH ne oldu? Son durum ne?
Oldu bitti. Şu anda Gıbırnet ile güzel bir hız alıyorum :). Müşteri temsilcileri de nazik, başvuru yaptım aynı gün Türk Telekom ekibi kurulum yaptı. Eğer size de FTTH gelecekse en son satış temsilcisi olan Türk Telekom ekiplerini göndermeni tavsiye ederim. Yok Türk Telekom harici firmalarda bölge müdürlüğünden başvuru yapılıyormuş da, port vermezmişler de. Adam bana dedi ki "Fiberdeki 35 Mbps VDSL'deki 50 Mbps'den iyiymiş :D". Helal abicim deyip gönder, bir de TT'de 24 ay taahhüt ile 85₺ 35 Mbps paketi. Gıbır'da 100 Mbps'lik paket modem dahil 95₺.

Eğer detaylı bilgi almak isterseniz Donanımhaber forum üzerinden özel mesaj atabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplarım.
Hocam ben de modem almayı düşünüyorum, mesela sizin bu söylediğiniz modem ile daha iyileri arasındaki fark nedir? Bir de modemle aranız iyiyse çok saçma bir olay yaşadım. Türknet kullanıcısıyım 16 Mbps alabiliyorum maksimum ADSL modemde 14 Mbps alırken VDSL modemde bana gelen maksimum 11 Mbps :D. Çok saçma değil mi?
Ben Turknet kullanırken bu modemi kullandım, bende vardı, halen de var. Ben 47 Mbps alıyordum eski altyapıda. Açıkçası bu modem fiber de destekli. Ama Türk Telekom sağ olsun kendi modemini kullandırıyor. W9970'i router olarak kullanmak istedim ama beceremedim. Modemle alakası şu olabilir; modemler yaz aylarında aşırı ısınıyor, haliyle modem performans olarak etkileniyor. Ama ADSL zaten kaç Mbps verebilir ki? O yüzden çok detaylı yapmadıkları için bam bam. Eğer altyapı gelecekse ADSL modem alma, parana yazık olur. Ama VDSL veya fiber gelecekse(Fiberde gerek yok :)) o zaman size kalmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı