VDSL Modem Tavsiyesi

xBlackfury

Hectopat
bugün TürkNet'e abone oldum fakat modemi onlardan almadım, piyasada daha iyisini ya da daha ucuzunu bulurum diye... Birkaç modelle karşılaştım ama hangisinin daha iyi olacağına karar veremedim.

Olabileceğini düşündüğüm modeller:
ASUS DSL-N16P.
TP-Link td-W9970.

TürkNet müşteri hizmetlerinden konuştuğum kişi VDSL modeme ihtiyacım olacağını söyledi. İnternet'i daha çok bilgisayardan oyun oynamak için alıyorum ama evdekilerin de az da olsa Wi-Fi kullanacağını göz önünde bulundurursak bizi yarı yolda bırakmayacak iyi bir şey olsun istiyorum ve daha yeni bilgisayar aldığım için gereksiz yere fazla para vermek de istemiyorum. Maksimum alabileceğim hızın 75 Mbps olduğunu söylediler.
Kullandığınız ya da bildiğiniz, tavsiye ettiğiniz bir modem varsa çok yardımcı olur. Kara vermekte zorlanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keenetic Omni DSL N300 Wi-Fi VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem 299,99 TL yerine 289,99 TL
Hocam alternatif olarak bakabilirsiniz. Kullananlar memnun.

ASUS aslında daha iyi ama bazı kişiler yazılım ve wifi sorunu yaşıyor. TP-Link olan ise tüm dünyada satılan bir modem o yüzden TP-Link önerebilirim ikisi arasında. Bu iki modemdem farklı olarak Keenetic Omni DSL öneririm.

Peki bazı modemlerin bağlantı hızı 1200 Mbps ama İnternet sağlayıcım bana en fazla 75 Mbps sunuyor bu kadar yüksek hıza fazla para vermenin anlamı var mı? 300 Mbps hız veren ASUS ve TP-Link gibi markaların modemleri yeterli olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı