VDSL olmayan yere VDSL getirtmek

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Bulunduğum mahallede veya binada VDSL altyapısı yokmuş. TürkNet kullanıyorum ve Türk Telekom'un altyapısı var. Türk Telekom firmasına bununla ilgili talepte bulunursam, bu binaya VDSL kutusu getirtirler mi? Mesela benim gözle görebileceğim kadar yakın karşı apartmanların bazılarında VDSL var. Bunu, TürkNet'in sitesinden "Ne hız alırım?" seçeneğinden, ev adresime yakın apartmanları seçerek bu bilgiye eriştim. Ancak kendi dairemde VDSL değil, ADSL2+ var. Zaten günümüzün güncel VDSL'i, VDSL2'dir. Türk Telekom'a benim talebim üzerine, VDSL getirtebilirler mi evime?

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL olan yer aktif altyapısında değil ise Türk Telekomun altyapısıdır. Yani oradan çekilecek altyapı da Türk Telekoma ait olur.
Sen hariç birden fazla kişi isterseler daha kolay çözüm bulabilirsin.

VDSL kabloyla getirilen bir şey değil. Santral ile alakalı. Karşı apartmanlarınla aynı santrale bağlıysan, senin de VDSL desteğin vardır. Lakin port bitmiş olabilir. Santralle konuşman gerekiyor bu konuyu.
Benim oturduğum binanın dışında gerçekten çok küçücük bir kutu var. Paslanmış, kapağı kırılmış bir kutu var. Bütün internet oradan geliyor desem? ADSL2+ Kutusu değil mi o? VDSL kutuları nasıl oluyor? Farkediyor mu boyutları, şekilleri?

Senin binanın altında olmaz. Santralde olur. Santralde DSLAM denilen aletlerden bahsediyorum. Senin kablon oralara giriyor.
O tarz birşeyler görmüştüm. Bizim burada Türk Telekom binası var ama uzakta baya. Oraya girdiğimde, koskocaman server cihazları gibi cihazlar vardı ve tonlarca ethernet girişi? Orası mı Santral?
Senin binanın altında olmaz. Santralde olur. Santralde DSLAM denilen aletlerden bahsediyorum. Senin kablon oralara giriyor.
DSLAM Kutusu, VDSL2 destekli DSLAM kutusu ile değiştirilince, VDSL olmuş oluyor mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı