VDSL2 hat değerleri nasıl?

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, TTNet ADSL paket kullanıyordum, Netspeed VDSL pakete geçtim. Allah'a şükür kurtuldum bu illetten. Gayet memnunum kopma ping vs. yok eskisi gibi. Yayın açınca falan ping sabit ama hat değerlerim nasıl acaba? Merak ettim, kendim yorumlayamıyorum. İnternete yazdım okudum yine bir şey anlamadım. Bu arada hat değerlerim bu mu tam bilmiyorum ama bunu bulabildim sadece.

1622208537018.png

Merhaba, TTNET ADSL paket kullanıyordum, NetSpeed VDSL pakete geçtim. Allah'a şükür kurtuldum bu illetten. Gayet memnunum kopma ping vs. yok eskisi gibi. Yayın açınca falan ping sabit ama hat değerlerim nasıl acaba? Merak ettim, kendim yorumlayamıyorum. İnternete yazdım okudum yine bir şey anlamadım. Bu arada hat değerlerim bu mu tam bilmiyorum ama bunu bulabildim sadece.

Eki Görüntüle 1045240

Açıkçası bayağı iyi duruyor.

Hat değerlerin kötü neye istinaden iyi demişler anlamıyorum. Kablo değişirsen maksimum değerin 50 Mbps üstüne çıkacağını tahmin ediyorum. Paketin fazla hızlı olmadığı için belki de CRC hataları almıyorsun orasını bilemem ama genel olarak kötü.

Hat değerlerin kötü neye istinaden iyi demişler anlamıyorum. Kablo değişirsen maksimum değerin 50 Mbps üstüne çıkacağını tahmin ediyorum. Paketin fazla hızlı olmadığı için belki de CRC hataları almıyorsun orasını bilemem ama genel olarak kötü.
Hocam altyapı zaten en fazla 35 mbps destekliyor, ayrıca paket de 35/6 ne kablosundan bahsediyorsunuz anlamadım.

Hocam değerler kötü olmasına rağmen arkadaş biraz yüksek hız almış o yüzden ben iyi dedim yoksa tabi ki SNR değeri düşük. Ama berbat düzeyde de değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı