VDSL2 hat değerleri nasıl?

mustafas03

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 yıldır hat değerlerim böyle, kısa bir süre önce evin dışındaki kutudan evin içine gelen kabloyu sıfırdan yenilettim, hâlâ değerler böyle. İnternet birden kesiliyor, modem üzerindeki internet ışığı kırmızıya dönüyor, resetleyince düzeliyor. Farklı bir modemle denedim yine aynı oldu, sıfır modem aldım o da çare olmadı. Hat zayıflaması ve SNR margin değerlerim neden bu kadar kötü? Türk Telekom kullanırken teknik servis istememe rağmen gelmediler. TurkNet kullanıyorum, durum yine aynı. 50Mbps internet kullanıyorum, internet birden kopuyor, kopmasa bile download hızım 0, 01'e düşüyor fakat upload hızım sabit 7.5. arayüzdeki hatalar kısmı birdenbire 8-9 basamaklı sayı oluyor. Paketimi 100Mbps'ye yükselttim, ilk günler sıkıntı yoktu fakat birkaç gün sonra 10-15 dakikaya bir internet gitmeye başladı, tekrar 50Mbps'ye düşürmek zorunda kaldım. Arayüzdeki maksimum veri oranı da sürekli değişiyor, bir bakıyorum 99876 gibi bir değer, tekrar bakıyorum 76856'ya düşmüş. Nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?
Adsız.png

75Mbps alsanız sıkıntı çıkmaz gibi.

Hocam sorun hızda değil, 75Mbps paketini de denedim. Yukarıda da belirttiğim gibi, günlük kopma yaşıyorum, modemi resetlemem gerekiyor düzelmesi için. Hatalar yazan kısım birden milyonluk rakamlara ulaşıyor ve hızım 0,01 Mbps'ye düşüyor veya kopuyor. Bunun düzelmesi için ne yapabileceğimi merak ediyorum.

Geri
Yukarı