VDSL’den FTTH altyapıya geçişte ping pek fark etmedi

RockNRolla

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba. TurkNet VDSL altyapı 35 MB'e kadar internet kullanıyordum. Türk Telekom eve kadar fiber geldi, yine TurkNet'ten Özgür İletişim fiber 100 bağlattım. Fakat ping daha çok düşer diye düşünmüştüm ama pek te bir fark olmadı. FTTH altyapı kullananlar sizde durum nasıl?

VDSL Altyapı TurkNet Özgür İletişim 35 MB'lik tarifem: (Türk Telekom Altyapısı Üzerinden)

vdsl asus istanbul.png

asus vdsl kocaeli gebze.png

FTTH Altyapı TurkNet Özgür İletişim Fiber 100: (Türk Telekom Altyapısı Üzerinden)

zte ftth.png

zte kocaeli gebze.png

Son düzenleme:
@JusTaUseR

Evin içinde kadar fiber kablo geliyor. Nokia marka GPON ile sonlanıyor oradanda Ethernet kablosuyla ZTE zxhn H298A modemle internete çıkıyorum. Bu eve kadar fiber ftth olmuyor mu?

Aynı şu görseldeki gibi durum.

Ftth oluyor tabii. O zaman TurkNet ile alakalı bir durumdur. Adamlarla bir konuşun isterseniz. Yada sizin bulunduğunuz bölgr ile alakalı da olabilir testi yaptığınız saatle de. Sabah tekrar deneyin olmadı dediğim gibi adamlarla bir konuşun.

@GozlukluSirin

Evet Türk Telekom altyapısı. Şu an 2 internette bağlı biri oturduğum dairede FTTH Türk Telekom Altyapısı.

Diğeri de Türk Telekom VDSL altyapısı. VDSL'li oturduğum binada altyapı olmadığı için geçici olarak yan binanın ankastre kutusundan daireme CAT6 kablo ile çekmiştim.

Geri
Yukarı