VDS'ten site nasıl kurulur?

CanerStyle

Decapat
Yer
İstanbul/Pendik
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba elimde hazır site dosyası var. Bu siteye başkalarınında bağlanmasını istiyorum fakat hosta kurunca MySQL'e PhpMyAdmin'e büyük dosyalar aktaramıyorum 27GB'lik bir dosya var VDS'ten XAMPP ile herkese açık site kurabilir miyim?

Evet kurabilirsin. Ne yapacağını da detaylıca açıklıyorum. Eğer XAMPP'ta sorunsuz çalışacağına inanıyorsan, XAMPP kurulumundan sonra, upload_max_filesize boyutunu 30GB'a kadar düzenle. Ve timeout'u da en aşağı 6 saat yap.
Kod:
php_value upload_max_filesize 128000M
php_value post_max_size 128000M
php_value max_execution_time 30000000
php_value max_input_time 3000000
Değerleri bu şekilde düzenle. Fakat bir önceki halinin yedeğini almayı unutma, bu konfigürasyonlar 27GB SQL dosyasının içeri aktarılması için. SQL yüklemesinden sonra değerleri şöyle değiştirebilirsin.

Kod:
php_value upload_max_filesize 1024M
php_value post_max_size 1024M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

Aktarma ve kurulum bittikten sonra domainini CloudFlare'ye ekleyip DNS ekleme kısmından A kaydı oluştur. Soldaki kutucuğua domainini yaz, sağdakine sunucu IP adresini.
Ardından CNAME DNS kaydı ekle, soldaki kutucuğa www yaz, sağdakine @ bırak.

Bu işlemlerden sonra, güvenlik duvarından gelen kurallardan yeni kural oluştur ve 80 portuna hem udp hem tcp erişim izinlerini aç. İşlem bu kadar.

Hostunuz php.ini dosyasını düzenlemenize izin veriyorsa evet. Cenuta gibi hostlarda local php.ini kullanılıyor haliyle max upload boyutunu arttırabiliyorsunuz.
Konuda VDS yaziyor yani istediği herşeyi yapmakta özgür bir şekilde kendi hostunu oluşturacak. Sorulara bakarsak fazla acemi duruyor, umarim basarabilir. Neden klasik bir giriş seviyesi hosting ile baslamak yerine VDS tercih etti onu anlamadim.

Konuda VDS yaziyor yani istediği herşeyi yapmakta özgür bir şekilde kendi hostunu oluşturacak. Sorulara bakarsak fazla acemi duruyor, umarim basarabilir. Neden klasik bir giriş seviyesi hosting ile baslamak yerine VDS tercih etti onu anlamadim.
"Hosta kurunca MySQL'e PhpMyAdmin'e büyük dosyalar aktaramıyorum"
Sanırım bu yüzden.

Linux üzerine fastpanel kurabilirsiniz. Sizin için daha kolay olur.

örnek büyük bir not defterinden arasından o kodu bulcak ekranıma çıkarcak o yüzden vds tercih ettim o büyük not defteride hostun içine aktarma sınırını aşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı