Vefat eden kişiler nereye gidiyor?

Dünya'da bildiğiniz gibi her şeyin zıttı var, iyi, kötü, sıcak, soğuk, yukarı, aşağı, milyon tane örnek verilebilir. Ya dünyanın da zıttı varsa ve vefat eden kişilerin ruhu oraya gidiyorsa ve bizim yıllardır aradığımız gezegende vefat edenler varsa ve onlar da bize ulaşmaya çalışıyorsa? Birden aklıma böyle bir şey geldi sizin de teorileriniz varsa bekliyorum.
Duyduğum en saçma teori. Eğer Müslümansan böyle bir şey olamayacağını bilirsin.
Sen doğmadan önce geçen milyarlarca yılda neredeysen öldükten sonra da orada olacaksın. Koca bir "hiçlikten" ibaret olacak her şey ama illa ben yaşıyorsam nedeni olmalı diye kendine gereksiz değer yükleyeceksen sen bilirsin. :D
Ben doğmadan önce babamın testislerindeydim. Ondan önce de yoktum zaten.
Aslında tüm dinlerde öyle, 10 tane din varsa hepsinde o din'e mensup değilsen cehennem ya da benzeri bir yere gidiyorsun.
Cennete mi gitsin? O zaman insanlar niye ibadet ediyor?
Eğer inanmayan biri cennete gidecekse benim ibadet edip inanmamın ne amacı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir görüşte başka bir vücuda taşınıp o ruh tekrar dünyaya gelecek gibi bir inanış vardı. Kısaca öldükten sonra başka bir vücut ile tekrar dünyaya geleceğiz ama bir önceki hayatımızı hatırlamayacağız gibi bir inanıştı.

Çok basit bir cevabı var.

Buraya:
Eki Görüntüle 582570

Doğmadan önce nerede olduğunuzu biliyor musunuz? Hayır. Öldükten sonra da bilmeyeceksiniz. Çoğu kişi için korkutucu bir gerçek. Dinlerin nasıl doğduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz.
Dinlerin oluşmasında önemli bir etkenlerden biri olmuştur öldükten sonra ne olacağımız. İnsanlar ölümden sonra yok olmayı kabul edemedikleri için masallar uydurmuşlardır kendilerine.

Dünya'da bildiğiniz gibi her şeyin zıttı var, iyi, kötü, sıcak, soğuk, yukarı, aşağı, milyon tane örnek verilebilir. Ya dünyanın da zıttı varsa ve vefat eden kişilerin ruhu oraya gidiyorsa ve bizim yıllardır aradığımız gezegende vefat edenler varsa ve onlar da bize ulaşmaya çalışıyorsa? Birden aklıma böyle bir şey geldi sizin de teorileriniz varsa bekliyorum.

Sınavını iyi verenler Allah'ın adaleti ile cennete gidiyor. Sınavda toslayanlarda tahtalı köye...

Geri
Yukarı