Vega 56 sesli çalışıyor

Cakir24

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Öncelikle bende referans tasarım MSI Vega 56 ekran kartı bulunmakta. Bunu undervolt ile 965 voltaj vererek ortalama 1620 MHz çekirdek hızında çalıştırıyorum. 70 derece üstüne çıkmaması için ekran kartıni manuel fan ayarı ile 65 derece üstüne %50 fan hızı veriyorum. Bu da aşırı gürültü çalışmasını sağlıyor. Bunun için ne yapabilirim? Önerilerinize açığım. Ek olarak ekran kartı yeni garantiden gelmiş. Herhangi bir sorun yok thermali yenilenmiş padlerle beraber.

Ek olarak yaptım Radeon ayarları sabitlenmiyor her açıp kapattomda sıfırlanıyor test yapmama rağmen ama ayarları tekrar aynı şekil yapınca aralıksız epey oynuyorum ama sonrasında tekrar gidiyor sürekli aynı şekilde olmakta Power olarak da Rampage 600W 80 bronz sertifikalı Power'in var Power'in gucu yetmedigini de düşündüm ama bu şekilde ağır oyunlarda bile 160 Watt geçmiyor ekran kartim.

Ayarların sıfırlanmaması için bilgisayarın ön yüklemesini devre dışı bırakın. Fan sesi çok rahatsız etmiyorsa da sıkmayın canınızı.

%50 fan hızı 'blower' tasarım için normal, zaten fan ufak.
Onun yerine 50 derece üstü için %45 fan hızı yapın.
Ayrıca PSU'nuz CW sorunlu olabilir, Rampage gibi kalitesiz bir firmada bu tarz olaylar normal.

%50 fan hızı 'blower' tasarım için normal, zaten fan ufak.
Onun yerine 50 derece üstü için %45 fan hızı yapın.
Ayrıca PSU'nuz CW sorunlu olabilir, Rampage gibi kalitesiz bir firmada bu tarz olaylar normal.

CW sorunu neoluyor açıklama yapar misiniz.
Ayarların sıfırlanmaması için bilgisayarın ön yüklemesini devre dışı bırakın. Fan sesi çok rahatsız etmiyorsa da sıkmayın canınızı.

Ya ben işim gereği bilgisayardamin 6 saatimi grciriyorum günlük ve biraz baş ağrısı yapmakta açıkçası şunu sorayım ekran kartının 65-70 arası ile 70-75 arası çalışmasında çok büyük farklar olusurmu. Hızlı baslatma kapalı zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı