"Veli toplantısı" saçmalığı

Swordyyx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Orta sona giden kardeşimin okulda veli toplantısı olacaktı. Bu yüzden babam okula gitti. Şimdi anlamadığım şey şu babam kardeşime bir insan çalışmıyorsa zorla yapılamaz falan diyordu. Normalde palyaço gibi telefonunu alıp veren dengesiz bir tavır sergiliyordu bu konuda. Ama artık uğraşmayacağını söylemişti. Bugün geldi toplantıdan artık günde 1 saatmiş ve cuma akşamı verip cumartesi öğleni alacakmış. (koptum burada :D) neyse her hafta 2 kere denemeye gidecekmiş. Arkadaş sınav öğrencisi diye zulüm mü görecek bu? Neyse bayağı sırıttım ama bu kadar kararlı insanları bile nasıl veli toplantısı denen dandik organizasyonlarda manipüle ediyorlar?

Off yaşayan bilir, o öğretmenlerin aileyi dolduruşu ve eve gelince çektiğin cezalar, iyi olduğun halde çalışmıyor demeleri, dünyanın en sinir bozucu anları. Yüksek ihtimal öğretmen klasik bir şekilde abartmış ve babanızı bu şekilde manipüle etmiş olabilir.

Merhaba. Orta sona giden kardeşimin okulda veli toplantısı olacaktı. Bu yüzden babam okula gitti. Şimdi anlamadığım şey şu babam kardeşime bir insan çalışmıyorsa zorla yapılamaz falan diyordu. Normalde palyaço gibi telefonunu alıp veren dengesiz bir tavır sergiliyordu bu konuda. Ama artık uğraşmayacağını söylemişti. Bugün geldi toplantıdan artık günde 1 saatmiş ve cuma akşamı verip cumartesi öğleni alacakmış. (koptum burada :D) neyse her hafta 2 kere denemeye gidecekmiş. Arkadaş sınav öğrencisi diye zulüm mü görecek bu? Neyse bayağı sırıttım ama bu kadar kararlı insanları bile nasıl veli toplantısı denen dandik organizasyonlarda manipüle ediyorlar?

İki haftaya umursamamaya başlar. Anlık sinirle babalık duyguları tavan yaptı ve gaza geldi büyük ihtimalle. Anılarım depreşti.

İki haftaya umursamamaya başlar. Anlık sinirle babalık duyguları tavan yaptı ve gaza geldi büyük ihtimalle. Anılarım depreşti.

Aynı düşünüyorum. Aşırı sinir bozucu olay bu arada. Anlık değişimler özellikle öğrenciyi daha kötü etkiler. Madem çok saçma bir yasak koyacaksın, kademeli olarak koy. 3 2 1 şeklinde vs.

Özellikle Türk insanı, hatta 1980'den önceki nesil daha da kolay manipüle edilebiliyor. Veliler, "öğretmenler"in eğitim konusunda herkes için her doğruyu her yanlışı bildiğini zannedip fazla ciddiye alıyorlar. Tahminen bir ay sonrasında hatırlanmaz bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı