Çözüldü Vengeance LPX 3000MHz'de çalıştırılınca sistem kilitlenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kadir Yarman

Decapat
2 Adet Corsair 8 GB Vengeance LPX siyah 3000MHz RAM sahibiyim. BIOS üzerinden RAM'lerimi 3000MHz'ye aldığımda ara sıra sistem açılırken kitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Sorun nedir sizce?

Sisteminiz AMD ise şayet 1 ay öncesine kadar bende kullandığınız RAM'larden kullanıyordum benim sistemimde bazen açılıyor bazen açılmıyordu anakartınız da farklı RAM portları varsa değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Eğer düzelmezse, BIOS'unuz güncel mi onu kontrol ediniz,

2933MHz varsa onda çalıştırır mısın? Yine düzelmez ise BIOS Update yapmalısın.

Dediğiniz MHz değerlerine XMP kullanmadan çektim. Eğer aynı sorunu yaşarsam BIOS Update yapacağım.
Sisteminiz AMD ise şayet 1 ay öncesine kadar bende kullandığınız RAM'larden kullanıyordum benim sistemimde bazen açılıyor bazen açılmıyordu anakartınız da farklı RAM portları varsa değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Eğer düzelmezse, BIOS'unuz güncel mi onu kontrol ediniz,

Maalesef anakartımda 2 tane RAM portu bulunmakta. Araştırdığıma göre işlemcinin desteklediği bellek hızının üstünde olduğu için demişler. 2933MHz'ye düşürdüm eğer aynı sorunu yaşarsam BIOS Update deneyeceğim yine bilgilendirme yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı