Çözüldü Veri hatası (döngüsel artıklık denetimi) uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
WD Blue 1TB HDD sıfır aldım. HDD'yi D olarak atamak için başlatmam gerekiyordu, başlatmak için GPT'yi seçtim hata verdi. MBR'de de aynı hatayı aldım. HDD bozuk olabilir mi? Şu anda HD Tune ile hata taraması yapıyorum, ilk blokta "Error at 0 MB (LBA 0)" dedi. HD Tune testi tamamlanınca tekrardan eklerim.

hdd.PNG

hdtune.PNG

Dosya Ekleri

• crystaldiskinfo.PNG
    crystaldiskinfo.PNG
    62,2 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
Baştaki sektörde sorun var gibi. Yeni bir diskte de okuma hatasının çok fazla olması normal değil. HDD Regenerator'ü deneyebilirsiniz ama ben olsam garantiye gönderirim.
Baştaki sektörde sorun var gibi. Yeni bir diskte de okuma hatasının çok fazla olması normal değil. HDD Regenerator'ü deneyebilirsiniz ama ben olsam garantiye gönderirim.

Çözüm
BAT sektör var sorunlu HDD garantisi varsa gönderin.
Hay aksi, halbuki forumda bir arkadaş Seagate yerine WD Blue önermişti. Şu an HD Tune yarısına yaklaştı, hala sadece başta bad sector var.
Bozuk değil sadece ilk sektörde sorun var. Düzeltebilirseniz diski başlatabilirsiniz.
Low Level Format falan atsam çözülür mü? Yep yeni HDD'yi garantiye yollamak içinde pek hevesli değilim açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı