Verilecek statik IP neye göre belirlenir?

kyoraku

Kilopat
Statik IP deneyimlemek istiyorum ancak birkaç sorum var.
TurkNet kullanıyorum, hemen hemen her zaman 95 lie başlayan bloktan IP veriliyor.
1) statik IP alınca da 95'li havuzdan bir sabit IP seçilip mi verilecek (son IP adresimin kalıcı yapılması gibi) yoksa bambaşka bir statik IP havuzu var da oradan mı veriliyor.
2) atanan statik IP'yi, başka bir statik IP ile değiştirebiliyor muyum yoksa iptal edip tekrar mı almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:

EkmekArasiHDD

Kilopat
Makaleler
1
Boşta hangi IP adresi varsa o belirleniyor. Statik IP hizmetinde eğer IP adresi kaynaklı sitelere girememe gibi sorunlarla karşılaşırsanız destek kaydı açarak IP adresinizi değiştirtebilirsiniz.

Statik IP deneyimlemek istiyorum ancak birkaç sorum var.
TurkNet kullanıyorum, hemen hemen her zaman 95 lie başlayan bloktan IP veriliyor.
1) statik IP alınca da 95'li havuzdan bir sabit IP seçilip mi verilecek (son IP adresimin kalıcı yapılması gibi) yoksa bambaşka bir statik IP havuzu var da oradan mı veriliyor.
2) atanan statik IP'yi, başka bir statik IP ile değiştirebiliyor muyum yoksa iptal edip tekrar mı almam lazım?
Merhabalar, statik ip uygunluk durumuna göre tanımlanıyor. Bu tanım sonrasında herhangi bir erişim sorunu yaşarsanız değişim yapılabiliyor.

Yukarı