Verilen Cezayı Anlamsız Buluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Engin.

Kilopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar. Normalde çok ceza alan birisi değilim. Dikkat ederim her şeye. Ceza alsam bile buraya konu açıp ağlamam, vardır bir bildikleri derim geçerim. Fakat aldığım son cezaya itiraz etmek istiyorum çünkü kendimce sebeplerim var. İlk olarak bu konuda arkadaşımız Steam üzerinden aldığı GTA San Andreas oyununun açılmadığını, sorunlarla karşılaştığını dile getiren bir konu açmış. Yorumlardaki diğer arkadaşlarımız da arkadaşımıza GTA San Andreas için geçerli olan korsan indirip oynamasını tavsiye eden iletiler yazmış. Zaten bu oyunu Steam üzerinden alıp boğuşan herkes bilir ki oyunun korsan sürümü, Steam sürümünden çok daha iyi ve sorunsuz. Bende daha önce yine GTA San Andreas için açılan bir problem konusuna aynen şu mesajı attım:

"Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Mesajımı raporluyorum lütfen yasaksa kaldırın yetkili arkadaşlarım. :) "

Mesajı attıktan sonra yazdığım gibi mesajımı raporladım. Yetkili arkadaşımız da bir problem olmayacağını yazan bir geri dönüş yaptı bana. Eğer rapor kayıtları vs. gibi şeyler duruyorsa bakabilirsiniz.

Şimdi, oyundan haberi olmayan bir moderatörümüz var belli ki. Yeni katıldı veya yeterli hakimiyete sahip değil diye düşünüyorum. Daha önce attığım linkli mesaja problem yok yazılıp, dün aynı linki paylaştığım mesaja neden ceza veriliyor anlamış değilim. İnsanlara yardım etmek ceza mı aldırıyor? Çözümünü dermanını bildiğim bir şeyi paylaşıyorum. Zamanında bende bir ton çile çektim doğru dürüst oynayabilmek için. Altta yazacağım sorunların hiçbiri paylaştığım linkteki oyunda yer almıyor çünkü günlerimi harcayarak araştırma yaptım ve öyle yamaladım. En önemli kısımda oyunun Steam sürümündeki dosyalarını yamalamış olmam. Ortada korsan bir şey yok.

Yav konu sahibi zaten oyunu satın almış, yetkili arkadaş bu nasıl bir anlamsızlıktır? Yeni mi moderatör oldun da gaza gelip her rapora, iletiye bir günlük ceza yazdın anlayamıyorum.

Oyunun FPS kilidi açıldığında oyun 25 FPS çalışıyor. Bu sorunu çözen 60 FPS yama yükledim. Oyunun bazı hatalarını toplu olarak çözen, örneğin 1920x1080 çözünürlük desteği veren Silent Patch yaptım. Online oynamak isteyen olur diye SA-MP yükledim. Ve bütün bunları yapabilmek için yani bu yamaları yapıp oyun içinde çalıştırmak için oyunu downgrade etmemiz gerekiyor. Şu an arayın o downgrade programını bulamazsınız bulsanız bile çalışmaz. Yeni bir tane çıktı cmd üzerinden çalışıyor. İş yapar o programda. Oyunun dilini bile değiştirmedim orijinalliği bozulmasın diye. Sadece orijinalliğini koruyarak problemlerini gideren birkaç şey yaptım ve bunları araştırıp varlığını fark edene kadar günler geçti.

Bu sorunları diğer insanlarda günlerini zamanlarını harcayarak çözmeye çalışmasınlar diye hazır bir şekilde paylaşıyorum ve siz iletimi kaldırıp bir de üstüne ceza veriyorsunuz.

Yazdıklarım bana ceza veren arkadaşa bir sitemimdir. Buraya konu açıp "öğğğ sosyali bırakıyom bana ceza verdiniğz ne biçim yer buu" diye yazmıyorum. En boş anımda bile sosyale girip konulara bakarım, yardım edebileceğim bir şey varsa iletimi yazarım çıkar giderim sonra tekrar gelirim. Böyle yapa yapa burası evimiz gibi oldu zaten.

Her neyse, dediğim gibi ben bana verilen cezanın haksız bir ceza olduğunu düşünüyorum. Ceza verilecek bir şeyse daha önce yazdığım iletimde verilirdi diye düşünüyorum. Ve tekrar söylüyorum korsana destek vermiyorum. Zaten yetkili arkadaşın sildiği mesajımda oyunun korsan sürümünün orijinal sürümünden daha iyi olduğunu ama korsana yönelmemesi gerektiğini yazıp orijinal sürümünün yamalanmış halinin linkini paylaşıp yazmıştım. Yapılabiliyorsa lütfen cezamın hesabımdan silinmesini talep ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı