Versa J23 ısınıyor mu?

AKadir

Hectopat
Dostlar yeni bir bilgisayar aldım. Sistem özelliklerim şöyle:
AMD Ryzen™7 3700X.
ASUS TUF Gaming X570-PLUS.
MSI Radeon RX 5600 XT mech OC.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual kit RAM.
Seagate Barracuda 3.5" 1TB SATA 3.0 64MB cache 7200RPM harddisk.
Thermaltake versa J23 tempered glass RGB
High Power 750W 80+ Bronze (Element BR)

İnternette kasa sıcak kalıyor diye gördüm, pek Türk'lere ait yorumlar yok bu kasa ile ilgili. Forumda da birileri öneriyor birileri önermiyor. Acaba aranızdan kullanan veya bu kasa hakkında bilgisi olan var mı? Nasıldır?

Thermaltake Versa J24 modelini kullanıyorum. Gayet hava sirkülasyonu iyi ve ısınma sorunu yaşamadım. J24 kasanın ön tarafı mesh yapıda yani delikli ve rahatlıkla içeri hava alıyor. J23 sanırsam ön tarafı cam yapıda ve giriş deliği yok. Sirkülasyon sorunu oluşturabilir. Thermaltake View 27'de kullandım ön tarafı mesh değildi. Açıkçası hava sirkülasyon sorunu yaşamıştım.

Arkadaşlar yazıp baksanız bi keşke arkadaşın sorduğu modele. J23 modeli mesh değil, mesh olan J24.

Kasa ısınacaktır dostum. Bu tarz önü cam kasaların hepsinde olan bir durum bu. Geçmişte Thermaltake V200 TG kullanmış biri olarak söylüyorum bu tarz önü cam kasalardan mümkün olduğunca uzak dur. Ben şuan Aerocool Airhawk Duo kullanıyorum memnunum. Ayrıca o ekran kartını da önermem. Mech modelleri sıkıntılı biraz. Onun yerine Sapphire Pulse ya da Gigabyte Gaming OC olabilir. Sistemi oyun amaçlı topladıysan 3700X yerine 3600 tercih edip kalan parayla ekran kartını 5700 XT yapabilirsin. Belleklere gelirsek frekans olarak 3200MHz CL16'nın altına düşmemeni öneririm. AMD'nin önerisi 3600MHz CL16 iken 3000MHz CL16 cidden düşük kalıyor. Sistemde SSD göremiyorum. 1TB HDD yerine 500GB SSD kullanmak çok daha iyi olacaktır.

Arkadaşlar yazıp baksanız bi keşke arkadaşın sorduğu modele. J23 modeli mesh değil, mesh olan J24.

Kasa ısınacaktır dostum. Bu tarz önü cam kasaların hepsinde olan bir durum bu. Geçmişte Thermaltake V200 TG kullanmış biri olarak söylüyorum bu tarz önü cam kasalardan mümkün olduğunca uzak dur. Ben şuan Aerocool Airhawk Duo kullanıyorum memnunum.
Pardon karıştırmışız :). Kesinlikle J23 alınmaz Airhawk Duo daha iyi olur.

Kasa ısınacaktır dostum. Bu tarz önü cam kasaların hepsinde olan bir durum bu. Geçmişte Thermaltake V200 TG kullanmış biri olarak söylüyorum bu tarz önü cam kasalardan mümkün olduğunca uzak dur. Ben şuan Aerocool Airhawk Duo kullanıyorum memnunum. Ayrıca o ekran kartını da önermem. Mech modelleri sıkıntılı biraz. Onun yerine Sapphire Pulse ya da Gigabyte Gaming OC olabilir. Sistemi oyun amaçlı topladıysan 3700X yerine 3600 tercih edip kalan parayla ekran kartını 5700 XT yapabilirsin. Belleklere gelirsek frekans olarak 3200MHz CL16'nın altına düşmemeni öneririm. AMD'nin önerisi 3600MHz CL16 iken 3000MHz CL16 cidden düşük kalıyor. Sistemde SSD göremiyorum. 1TB HDD yerine 500GB SSD kullanmak çok daha iyi olacaktır.
Versa J23'ün önündeki cam kapağı söküp yerine Versa J24 modelinin mesh kapağını takma şansım var mı? Sistemde renderlarda alınacağı için 3700X tercih ettim. Yakın zamanda SSD takviyesi yapacağım kasaya.

Versa J23'ün önündeki cam kapağı söküp yerine Versa J24 modelinin mesh kapağını takma şansım var mı? Sistemde renderlarda alınacağı için 3700X tercih ettim. Yakın zamanda SSD takviyesi yapacağım kasaya.
Ayrı satılıyorsa alıp takabilirsin. Bulamazsın ön paneli çıkartıp öyle kullanırsın sıcaklıklar yüksek gelirse. SSD takviyesini de bir an önce yapmanı öneririm, büyük fark oluşturuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı