Vestel Bass Devresinden Ses Alamıyorum

Sana güzel bir haberim var abi. Seni bu dertten kurtardım. İki tane kondansatör koparttım. İlkinde hısırtıli ses artmıştı, ben de tam verim alamıyor sandım. İkincisini de koparttım çıkış kablolarının yanındakileri. Şimdi hiç bişey yok, ses falan gelmiyor :D

Havyan yok mu altındaki lehimleri sökerek devreden çıkart. Olmazsa yeniden lehimlersin. Eğer girişe seri kuplaj kondansatörlerini sökmüşsen sinyaller entegreye gitmeyecektir.

Abi ne desen haklısın beceremedik işte. Ne kadar beceriksiz olduğu mu anla :D Evde de böyleyim. Bozuk birşeyi tamir etmeye çalışırım. Çok meraklıyım ama sonuç daha da beter oluyor bunun gibi. Neyse kullanmıyorum zaten. Fazla iyi değilmiş ya, uğraşmayalım.

İki kondansatör ile pes edeceksen hiç bu işlere bulaşma bence. Kondansatör denilen aletler 10 kuruşa satılmaktadır. Ama bir devreyi halledip ben yaptım demenin tadı parayla ölçülemez. Bunun için biraz da olsa elektronik bilgin olmalı ve el becerisi olmalıdır.

İşte benim sıkıntım burda abi. Hiçbir elektronik bilgim yok. Çevremde de bu işlerden anlayan yok. Yoksa asla bırakmam ama tıkandığımda yardımcı olan biri olmayınca insan boğuluyor.

Temele inip öncelikle devre elemanlarını öğrenebilirsin. Direnç nedir ne işe yarar. Kondansatör nedir ne işe yarar. Diyot nedir. Gibi. Eşeğe binmeyi öğrenmeden at'a binemezsin.

İki kondansatör ile pes edeceksen hiç bu işlere bulaşma bence. Kondansatör denilen aletler 10 kuruşa satılmaktadır. Ama bir devreyi halledip ben yaptım demenin tadı parayla ölçülemez. Bunun için biraz da olsa elektronik bilgin olmalı ve el becerisi olmalıdır.

Katılıyorum. Hatırlarsanız 25-30 sayfalık, 2 ay süren bi entegre konumuz vardı.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı