Vestel Venus E5 uygulamalar düzgün çalışmamaya başladı

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Merhaba.

Vestel venus E5 32 GB telefonum bugün başlayan bir sorunlar silsilesi ile baş başayım.

Sorun 1: YouTube'a girince videoları listeliyor, tıklıyorum, video açılıyor reklamı izletiyor fakat video başlamıyor.
Sorun 2: Spotify'a girince siyah ekran.
Sorun 3: Chrome'da gezerken aniden telefon donuyor ve ana ekrana atıyor. Uygulamaları kapatıyor.

Yazılım güncellemesi yapmadım. Güncellemesi de yok zaten.

Merhaba. Sanırım klasik android yavaşlama sorunu başlamış. Belli bir kullanım süresi bu sorun oluyor, ben çözümü yıllardır root veya custom ROM'lar ile buldum.

Yapılabilecek şeyler neler derseniz birkaç çözüm önerisi paylaşmak isterim.
Cihazı root yapıp gereksiz sistem uygulamalarını silmek.
Greenify kullanmak.
Android Booster vardı bir ara, etkili olduğunu düşünüyorum ama ne kadar etkili bilmiyorum.

Sıfırlamanız gerek hocam. Önemli dosyalarınızı/verilerinizi bir yere saklayıp sıfırlayın. Ben Android kullandığım zamanlar bu şekilde düzeliyordu.

Sıfırlamanız gerek hocam. Önemli dosyalarınızı/verilerinizi bir yere saklayıp sıfırlayın. Ben Android kullandığım zamanlar bu şekilde düzeliyordu.
SD kart gümlemiş. Tabii orada olan uygulamalar düzgün okunmayınca anlamsız kasılmalar, ekrana atmaların bir anlamı oluyor. Zaten sorun çıkaran uygulamalar, SD kart üzerinde depolanan uygulamalardı.

SD kartı çıkarınca sorunlar çözüldü.

SD kart gümlemiş. Tabii orada olan uygulamalar düzgün okunmayınca anlamsız kasılmalar, ekrana atmaların bir anlamı oluyor. Zaten sorun çıkaran uygulamalar, SD kart üzerinde depolanan uygulamalardı.

SD kartı çıkarınca sorunlar çözüldü.
Çok sevindim hocam. SD kart gümleyince bunun olabileceğini düşünemedim kusuruma bakmayın, harddisklerde oluyordu ama SD kart için aklıma gelmemişti.

Çok sevindim hocam. SD kart gümleyince bunun olabileceğini düşünemedim kusuruma bakmayın, harddisklerde oluyordu ama SD kart için aklıma gelmemişti.
Yok hocam ne kusura bakması, sonuçta benzer şeyler. İkisinde de veri okunamıyor, sistem kararsızlasıyor. Ama PC daha gelişmiş olduğu gibi derdini anlatıyor, sorunu test edebiliyorsun.

Ama yazık gariban telefon, ağzı var dili yok, anlatamıyor derdini :D

Yok hocam ne kusura bakması, sonuçta benzer şeyler. İkisinde de veri okunamıyor, sistem kararsızlasıyor. Ama PC daha gelişmiş olduğu gibi derdini anlatıyor, sorunu test edebiliyorsun.

Ama yazık gariban telefon, ağzı var dili yok, anlatamıyor derdini :D.
Hocam bizim evde de Samsung Galaxy Note 3 var mesela, orijinal ROM ile cihaz baya baya arama bile yapamıyor. Ben Android 7 LineageOS kurdum, hatta eski 6 senelik anakartı yandı, yeni anakart alıp taktıktan sonra ona da yükledim :D. Maalesef telefon fiyatları çok pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı