Veterinerin aldığı para normal mi?

alpologi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Milli Sporcu
Hocalarım merhaba, sokaktan kedi sahiplendik. 2 Aylıktı, zaten geldiğinden beri bir masraf bir masraf. Bugün de veterinere götürdüm. Toplam 620 TL Ücret ödedim. 620 TL. 300 Lira muayene ücreti alındığını tekrar gelişlerde bu ücretin alınmayacağını söyledi. Ben sadece normal mi bu ücretler onu bilmek istedim. İç dış parazit oldu.

Hocalarım merhaba, sokaktan kedi sahiplendik. 2 aylıktı, zaten geldiğinden beri bir masraf bir masraf. Bugün de veterinere götürdüm. Toplam 620 TL ücret ödedim. 620 TL. 300 lira muayene ücreti alındığını tekrar gelişlerde bu ücretin alınmayacağını söyledi. Ben sadece normal mi bu ücretler onu bilmek istedim. İç dış parazit oldu.

Ben iki gün önce götürdüm özel di muayene ücreti 320 lira dedi sıkıntı yok dedim sonra 2200 oldu en son 4300 oldu :)

Hocam öyle yazmışsınız ki sanki kedi evinize zorla gelmiş gibi.
Asla hocam. Kediyi kendim kedi bakıcam diye almadım. Motorla yolculuk ederken yol kenarında ağlıyordu. Dayanamadım öyle aldım. Planlı değildi fakat onu çok seviyorum.

300 Lira kedilerin genel muayene parası zaten de geriye kalan 320'yi neye ödediniz onu anlamadım ustalığa mı acaba?
Hayvan kadar değerimiz yok arkadaş bu ülke de. Normal değil bence.
İç dış parazit hocam.

Veterinerlerin hemen hemen hepsi uçuk kaçık paralar alıyor, köpek sahiplendiğim zaman çokca gittim, en ufak muayene de bile dünya para alıyorlar. Hatta bazı veterinerler ellerindeki pahalı mamaları satmak için, işte sizin kullandığınız iyi değil bunu alın diye de dayatma yapıyor. Yaptıkları aşıların ederi 20 30 TL'lik bir şeyse 100-150 liraya hatta daha üstüne aşı yapıyorlar, sonradan işi bilen biri tarafından öğrenip ilacı kendim alıp aşıları kendim yapmaya başladım. Bunların bir anönce denetlenmesi lazım bu kadar ücretler normal değil.

Veterinerlerin hemen hemen hepsi uçuk kaçık paralar alıyor, köpek sahiplendiğim zaman çokca gittim, en ufak muayene de bile dünya para alıyorlar. Hatta bazı veterinerler ellerindeki pahalı mamaları satmak için, işte sizin kullandığınız iyi değil bunu alın diye de dayatma yapıyor. Yaptıkları aşıların ederi 20 30 TL'lik bir şeyse 100-150 liraya hatta daha üstüne aşı yapıyorlar, sonradan işi bilen biri tarafından öğrenip ilacı kendim alıp aşıları kendim yapmaya başladım. Bunların bir anönce denetlenmesi lazım bu kadar ücretler normal değil.

Türkiye'de neyi denetliyorlar da bunu denetleyecekler arkadaş.

Geri
Yukarı