Veterinerlik

SonDoblocu

Hectopat
Arkadaşlar merhaba benim aklıma bir şey takıldı bu yıl alan seçeceğim. Şimdi ben veterinerlik bölümü istiyorum taban puanlarını öğrendim istediğim bölüm 394 puan. Bir doktorluk çeşidi olduğu için sayısal bölüme giriyor ama benim sayısalım cidden çok kötü. Bu sene eşit ağırlık seçeceğim şimdi ben eşit ağırlığa gitsem ilerde üniversite sınavından 394 alsam sayısal bölüm olduğu için giremiyor muyum?

Biz bölüm seçimi yaparken 40 kere tekrarlanan bir soz vardi; sayisal bolum seçenler esit ağırlıktaki meslekleri de secebilir, esit ağırlık seçenler ise sadece esit ağırlıktaki meslekleri secebilir diye.

Sınıf öğretmenizin veya baska bir öğretmeniniz numarası varsa ona sorabilirsiniz. O bilmiyorsa bile (düşük bir ihtimal) idareden sorarak öğrenip size geri dönüş yapar.

Üstteki arkadaşlar alan olarak sayısal girmelisin diyolar ben bir şey anlamadım.
Açıkçası veterinerliği bilmiyorum. Yani kaç üniversitede var bilmiyorum ama mühendislik için konuşursam bu işi layıkıyla yapmak istiyorsan sayısal bölüm seçip sayısal derslerde çok iyi olman lazım. Diğer türlü de olur ama yeni açılan üniversitelerin birinde, üniversite denirse tabi ki, okursun. Bence veterinerlik çok güzel bir meslek. Madem ki heves ettin, gir sayısal bölüme sık dişini oku.

Geri
Yukarı