Vettel Macaristan GP'den diskalifiye edildi

Makaleler
3
Sebastian Vettel, deposunda 1 litreden daha az miktarda yakıt ile yarışı bitirdiğinden dolayı yarıştan sonra diskalifiye edildi. Bu olayla birlikte Hamilton, Verstappen'le aradaki farkı 6 puandan 8 puana çıkarırken Carlos Sainz da podyuma çıkmış oldu. Aston Martin depoda en az 1.74 L yakıt olduğunu, depodan alınan 300 ML yakıtın yanında depoda 1.44 L daha yakıt olduğunu iddia ederek bu karara itiraz edeceğini açıkladı. Bu sorunun ise yakıt pompasının emme bölümünde oluşan bir sorun yüzünden kaynaklandığını ve içerideki yakıtı çıkaracaklarını söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bırak yaksın araç. Ne düşünüyorsunuz bu kadar? 😋😋
Iki araç arka arkaya giderken öndekinin yakıtı biterse neler olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz? 320 kilometreyle birden öndeki aracın gazı kesilse arkasındaki araca çarpar. Daha kötüsü zincirleme kazaya bile neden olabilir. Refleksleri güçlü olsa bile aralarındaki mesafe birkaç metre...

Olay sanırım Vettel'in aracında yakıt olmamasından ziyade FIA her yarış sonu takımların araçlarından 1 litrelik numune istiyor. Neden istendiğini bilmiyorum. Vettel'de bu 300 mililitre çıkmış. Fakat Aston Martin'e göre araçta 1.72 Litre yakıt varmış ama çıkartılamamış. Aston Martin itiraz etti, itiraz sürecinde ise ceza iptal oldu. Şu anlık Vettel hala ikinci. İtiraz sonucu Vettel ikinci olarak kalabilir veya diskalifiye olabilir.

Olay sanırım Vettel'in aracında yakıt olmamasından ziyade FIA her yarış sonu takımların araçlarından 1 litrelik numune istiyor. Neden istendiğini bilmiyorum. Vettel'de bu 300 mililitre çıkmış. Fakat Aston Martin'e göre araçta 1.72 Litre yakıt varmış ama çıkartılamamış. Aston Martin itiraz etti, itiraz sürecinde ise ceza iptal oldu. Şu anlık Vettel hala ikinci. İtiraz sonucu Vettel ikinci olarak kalabilir veya diskalifiye olabilir.
Ben de aynısını yazdım.

Ben konuya bakarken cezalıydım. Konuyu takibe alıp sonra cevap yazarım dedim. Sonradan yazdığın mesajı unutmuşum. Dalgınlığıma yazdım. Düzenlesem mi bilemedim?

Yeni konular

Geri
Yukarı