Çözüldü VG248QG vs VG258QR

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
VG248QG aldım yaklaşık 2 hafta önce. Renkleri pek hoşuma gitmedi açıkçası warzone oynuyorum monitör gelmeden önce tv'den oynuyordum. Tv ile monitör arasında çok bariz renk farkı vardı pek hoşuma gitmedi açıkçası TN panel alma bence. Ufak bir sıkıntısı vardı monitörün servise gönderdim iade edip IPS almayı düşünüyorum. Ayrıca 165 hz gereksiz 144 de gayet yeterli olur.
Parlaklık değeri bir tık daha iyi ve 24, 5" VG258QR geriye kalan özellikleri aynı panelin fiyat farkından dolayı VG248QG önde çıkmıştır. İki panelde güzel aradaki fiyatı vermek ya da vermemek sana kalmış.

VG248QG aldım yaklaşık 2 hafta önce. Renkleri pek hoşuma gitmedi açıkçası warzone oynuyorum monitör gelmeden önce tv'den oynuyordum. Tv ile monitör arasında çok bariz renk farkı vardı pek hoşuma gitmedi açıkçası TN panel alma bence. Ufak bir sıkıntısı vardı monitörün servise gönderdim iade edip IPS almayı düşünüyorum. Ayrıca 165 hz gereksiz 144 de gayet yeterli olur.

Çözüm
VG248QG aldım yaklaşık 2 hafta önce. Renkleri pek hoşuma gitmedi açıkçası Warzone oynuyorum monitör gelmeden önce TV'den oynuyordum. TV ile monitör arasında çok bariz renk farkı vardı pek hoşuma gitmedi açıkçası TN panel alma bence. Ufak bir sıkıntısı vardı monitörün servise gönderdim iade edip IPS almayı düşünüyorum. Ayrıca 165 Hz gereksiz 144'de gayet yeterli olur.

Tecrübelerin için teşekkürler ve en iyi cevabı kaptın benden. 😜 Bende IPS panel olan AOC 24G2U düşünüyordum. Ama ekran kartını MSI 1660S Gaming X düşündüğüm için G-Sync bir monitör olması gerekiyordu, sanırım AOC 24G2U G-Sync teklonojisi barındırmıyor. Malum G-Sync monitörlerde pahalı olduğundan en ucuzu buydu. İndirimli günlerden MSI 5600 XT Gaming X(1500-2000 TL) düşürebilirsem AOC 24G2U alacağım o zaman.

Tecrübelerin için teşekkürler ve en iyi cevabı kaptın benden. 😜 Bende IPS panel olan AOC 24G2U düşünüyordum. Ama ekran kartını MSI 1660S Gaming X düşündüğüm için G-Sync bir monitör olması gerekiyordu, sanırım AOC 24G2U G-Sync teklonojisi barındırmıyor. Malum G-Sync monitörler pahalı olduğundan en ucuzu buydu. İndirimli günlerden MSI 5600 XT Gaming X(1500-2000 TL) düşürebilirsem AOC 24G2U alacağım o zaman.
Display Port bulunan FreeSync monitörde de G-Sync açabilirsin.

Tecrübelerin için teşekkürler ve en iyi cevabı kaptın benden. 😜 Bende IPS panel olan AOC 24G2U düşünüyordum. Ama ekran kartını MSI 1660S Gaming X düşündüğüm için G-Sync bir monitör olması gerekiyordu, sanırım AOC 24G2U G-Sync teklonojisi barındırmıyor. Malum G-Sync monitörlerde pahalı olduğundan en ucuzu buydu. İndirimli günlerden MSI 5600 XT Gaming X(1500-2000 TL) düşürebilirsem AOC 24G2U alacağım o zaman.
Rica ederim. VG248QG'de G-Sync açabiliyorsun. Fakat dediğim gibi renk konusunda pişman olabilirsin benim gibi. En iyisi IPS panel profesyonel oyuncu değilsen. Doğru karar. Ayrıca Vatan Bilgisayar mağazasından alacaksan benim gibi kesinlikle iyice test ettir. Ben test ettirdim fakat test edenin işgüzarlığından sorun çıktı. Sadece güç kablosunu takıp birşey yok temiz dedi ve sorun çıktı. Şimdi servis süreciyle uğraşıyorum. Sen sen ol iyice test ettir.

Tamamdır, eyvallah. Yalnız hocam kara cumayı beklersem İnternet'ten test ettirme şansım olmayabilir. Zaten 5600 XT alacağım büyük indirim olursa. 1660S daha ucuz diğer bir opsiyon. O zaman AOC 24G2U almayı düşünüyorum. Bu monitör alınır mı acaba? Genel olarak seviliyor forumlardaki yorumlarda gördüğüm kadarıyla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı