VG249Q1R vs VG248QG

Bütçe
1700

NiRisai

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Hepsiburada indirimindeyken VG248QG almıştım, 1680 TL gibi bir fiyata. Lakin sağ olsunlar 8 Şubat'tan beri teslim edilmedi ve aradığımız zaman da sürekli işlem başlattık, biz sizi arayacağız diyorlar. İptal edip tekrar almaya kalksam 2000 TL gibi bir fiyatı var şu anda.
Başka monitör bakarken VG249Q1R indirime girmiş (1600) diğer kargoyu beklemek veya iptal edip bunu almak konusunda kararsız kaldım. Oyun olarak FPS oyunu oynuyorum ama bolca da dizi, film izliyorum. Kullanan varsa ve "Uğraşmayın hocam, iptal edin alın." diyen olursa alacağım arkadaşlar.

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Hepsiburada indirimindeyken VG248QG almıştım, 1680 TL gibi bir fiyata. Lakin sağ olsunlar 8 Şubat'tan beri teslim edilmedi ve aradığımız zaman da sürekli işlem başlattık, biz sizi arayacağız diyorlar. İptal edip tekrar almaya kalksam 2000 TL gibi bir fiyatı var şu anda.
Başka monitör bakarken VG249Q1R indirime girmiş (1600) diğer kargoyu beklemek veya iptal edip bunu almak konusunda kararsız kaldım. Oyun olarak FPS oyunu oynuyorum ama bolca da dizi, film izliyorum. Kullanan varsa ve "Uğraşmayın hocam, iptal edin alın." diyen olursa alacağım arkadaşlar.

Kesinlikle iptal edin, berbat bir monitör. TN panel aldığııza pişman olursunuz, film keyfi vs kalmaz.
İade edip Aoc 24" C24G2U 1ms 165hz HDMI,DisplayPort FreeSync Curved Gaming Monitör alın derim. İPS önerirdim fakat filmlerde siyah tonları için VA daha iyi. 27 inç alırsanız fps oyunlarında pikseller çok dikkatinizi dağıtır. 1080p için 24 inç en idealdir.

Kesinlikle iptal edin, berbat bir monitör. TN panel aldığııza pişman olursunuz, film keyfi vs kalmaz.
İade edip Aoc 24" C24G2U 1ms 165hz HDMI,DisplayPort FreeSync Curved Gaming Monitör alın derim. İPS önerirdim fakat filmlerde siyah tonları için VA daha iyi. 27 inç alırsanız fps oyunlarında pikseller çok dikkatinizi dağıtır. 1080p için 24 inç en idealdir.
Hocam ek olarak şöyle belirteyim, şu an film-dizi günümün 1-2 saatini alırken, oyun +10 saatimi alıyor. Panel vesaire bilgim yok. Bu bilginin üzerine de bu monitör sizi görür hocam derseniz iptal edeceğim.

images (2).jpeg

Hocam renk farkalrı böyle. TN panel ile fps oyunu harici birşey yapmak istemezsiniz, renkler çok kötü. Size İPS öneririm. Tabi eğer e-sporcu değilseniz. Aoc 23.8" 24G2U 1ms 144hz HDMI,DisplayPort FreeSync Gaming Monitör

İyi derecede FPS ve rakabetçi oyunlar oynuyorsanız VG248qg modeli daha iyi bir tercih olacaktır. Ki arkadaşın dediği gibi kötü bir panel değil. Önerdiği monitör VA panel olmasına rağmen yan yana koyduğunuzda aldığınız monitörün daha iyi olduğunu göreceksiniz. Parlaklık değeri 350CD bu da iyi bir değer. Yok ben bunları yapmıyorum derseniz yine aynı parlaklıkta VG24VQ modeline bakın renkleri oldukça iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı