Çözüldü VG279QM Hz değerini arttırınca görüntü karıncalaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

warlyrics

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi Hz'i yükseltince görüntü karıncalanıyor 60Hz üstüne çıkamıyorum. Monitörü yeni aldım içinden çıkan display kablosunu kullanıyorum. Ekran kartım GTX 1060. acaba içinden çıkan kabloyla ilgili bir sorun olabilir mi? Aldığım yerden bana başka bir kabloya ihtiyacım olmadığını içinden çıkanın desteklediğini söylediler. Görselde gözüken noktalar oluşuyor arada bir yırtılmalar da oluşuyor. Sorun sizce kablodan mıdır?

Dosya Ekleri

• 20210319_143953.jpg
    20210319_143953.jpg
    88,7 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm
Benzer noktalar ekran kartımı 2. PCI slotuna taktığımda oluyor. Ekran kartının slota tam oturduğuna emin misin?
Benzer noktalar ekran kartımı 2. PCI slotuna taktığımda oluyor. Ekran kartının slota tam oturduğuna emin misin?

Çözüm
Monitörde sıkıntı var büyük ihtimal. Garantisi varsa garantiye yoksa iade edin.

Hocam dediğiniz gibi 1.slota taktım sorun düzeldi. İlginç. Ben kablodan diye düşünüyordum. Teşekkür ederim, iyi forumlar.

Merhaba, buna benzer bir konuda madurdum bende o kadarfarkli konu açtım nadir donus yapildi. DDU sürücü kaldırma rehberi ile sürücünü kaldir güvenli modda kaldir iken otomatik Windows guncellemesin kartini öncesinde NVIDIA grafik sürücü olarak 461.40 süruci indir en son kurar iken sana tavsiyem Experience uygulamasini kurmasina izin verme ben şu sekil yaptim. Bilgisayarim fazlasi ile akici öyle fazlaki alişamadim daha buna. İslemler hakkinda bilgi sahibi iseniz yapiniz mesuluyet kullaniciya ayittir yapinca farki goruceksiniz not monitör ayarlarini da dogru yaptiginizdan emin olun.
Mesaj yazarken cevap gelmis, çozuldu ise tebrikler.

Dosya Ekleri

• 20210316_140310.jpg
    20210316_140310.jpg
    194,3 KB · Görüntüleme: 20
İlginiz için teşekkürler hocam sorun slotlardan kaynaklanıyormuş 280Hz'e kadar çıkabiliyorum herhangi bir sorun olmuyor yine de çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı