VGA çıkışlı monitörü TV'ye dönüştürmek mümkün mü?

Bütçe
100-200 TL
Toplamda dönüştürücülere 150 TL üstünde para vermek ne kadar mantıklı? Analog-Dijital ve sonra Dijital-Analog, off hem param kalmadı hem de çamur gibi görüntüm var.
Yok zaten hdmı uydu alıcısı+ hdmı to vga dönüştürücü daha ucuza geliyor iki dönüştürücüden onu yapmam da şey kafama takıldı hdmı'dan vga'ya görüntü çok bozulur mu?
Elektrikçi anlar göstersen, zaten şemayı anlamıyorsan elinde havya, direnç vb. de yoktur.

Evet maalesef yok eczacılara verdikleri fizik eğitimi çok yüzeysel kağıt üzerinde böyle bir şemayı ne lise de ne de üniversitede görmedim doğrusu elektrikçi, televizyoncu, vb. teker teker dolaşmaktansa bir tane HDMI uydu alıcısı ile HDMI VGA kablo almak biraz daha pahalı olsa da daha kolay geldi yine de teşekkürler. Ben SCART to VGA dönüştürücü vardır diye tahmin ettim ama öyle bir şey yokmuş.

Yok zaten hdmi uydu alıcısı+ hdmi to vga dönüştürücü daha ucuza geliyor iki dönüştürücüden onu yapmam da şey kafama takıldı hdmi'dan vga'ya görüntü çok bozulur mu?
Ya da monitörü satıp ucuz yollu bir televizyon alabilirsin. DP to VGA kullanmıştım, iyi bir VGA kablosu ile bozulma olmuyor lakin veri taşımak için olan ucuz kablolarla görüntü leş ötesi oluyor. Kablon iyiyse TV olarak rahatsız etmez.

Tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir HDMI VGA kablosu var mı?
Kendim DP to VGA olarak DARK'ın kullanmıştım, bir ara monitörde gidip gelmeler olmuştu fakat sorun ondan kaynaklı mı test edemedim. Şu an o gidip gelme yaşadığım monitörü VGA bir ekran kartı ile kullanıyorum sıkıntı yok. Ayırabileceğin bütçeyi açmazsa UGREEN'in ürünlerine göz gezdir, onun dışında pek bir fikre sahip değilim.

Kendim DP to VGA olarak DARK'ın kullanmıştım, bir ara monitörde gidip gelmeler olmuştu fakat sorun ondan kaynaklı mı test edemedim. Şu an o gidip gelme yaşadığım monitörü VGA bir ekran kartı ile kullanıyorum sıkıntı yok. Ayırabileceğin bütçeyi açmazsa UGREEN'in ürünlerine göz gezdir, onun dışında pek bir fikre sahip değilim.
teşekkürler

Geri
Yukarı