VGA Driver Bu Sistem Yazılımı Yükleme Gereksinimlerini Karşılamıyor Hatası

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yeni bi sistem topladım. Hiçbir sorun yoktu, ekran kartının üzerindeki HDMI girişi çalışıyor ama anakart üzerindeki HDMI girişi ve VGA girişi çalışmıyor çünkü ekran kartındaki HDMI girişine LCD TV bağlayınca ekran geliyor fakat anakarttaki HDMI'a LCD bağlayınca gelmiyor. Bir de VGA girişine monitör bağlayınca da gelmiyor. Anakarttaki VGA ile ilgili bi driverı var, yüklemek isteyince böyle bir hata veriyor:

gereksinimleri karşılamıyor.png

Acaba bu anakarttaki driver bilmiyorum ama bağlanmamış olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz nedir? O VGA yani onboard ekran kartını belirtmektedir. Sistemdeki ekran kartı ile aynı anda çalıştırmak istiyorsanız BIOS'tan ayar yapmanız gerekir. Tabii donanımınız destekliyorsa. Hiç ayar yapmak istemiyorsanız ekran kartınızı söküp çalıştırın.

Sisteminde harici ekran kartı takılı ise işlemci içinde yer alan GPU devre dışı kalır. Devre dışı olan bir aygıt için de sürücü yükleyemezsin.

Bazı anakartlarda hem harici GPU hem de iGPU (işlemci içindeki integrated GPU) aynı anda devreye sokulabiliyor. Bunun için anakart modelini belirt. BIOS'ta iGPU'yu devreye sokma ayarı olabiliyor. Ya da Lucid Virtu teknolojisi bunu mümkün kılıyor.

Sisteminde harici ekran kartı takılı ise işlemci içinde yer alan GPU devre dışı kalır. Devre dışı olan bir aygıt için de sürücü yükleyemezsin.

Bazı anakartlarda hem harici GPU hem de iGPU (işlemci içindeki integrated GPU) aynı anda devreye sokulabiliyor. Bunun için anakart modelini belirt. BIOS'ta iGPU'yu devreye sokma ayarı olabiliyor. Ya da Lucid Virtu teknolojisi bunu mümkün kılıyor.
Recep Abi anakart markası MSI z97 gaming 3. Yeni üyelik almak durumunda kaldim. O hesabimda cevap yazamiyorum.

Sistem özellikleriniz nedir? O VGA yani onboard ekran kartını belirtmektedir. Sistemdeki ekran kartı ile aynı anda çalıştırmak istiyorsanız BIOS'tan ayar yapmanız gerekir. Tabii donanımınız destekliyorsa. Hiç ayar yapmak istemiyorsanız ekran kartınızı söküp çalıştırın.

Sistem söyle:
İslemci www.vatanbilgisayar.com: Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran karti www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 290 TRI-X GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
RAM www.vatanbilgisayar.com: Corsair 16Gb (2X8Gb) Vengeance Pro Ddr3 1600Mhz Cl9 Siyah Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar
Anakart www.vatanbilgisayar.com: Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Harddisk www.istanbulbilisim.com.tr: Western Digital 2TB Cav.Green 64MB Intellipower SATA3 3.5 (WD20EZRX) Harddisk 213,39 TL En Ucuz Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var fakat ben bi laptop kullanicisiyim. Intel VGA driverlerini yuklemek istedigimde bu hatayi aliyorum. Sistemim win7 32bit kurdugum driver da ayni sekilde uyumlu

Acil yardim lazim hocam ilgilenirseniz sevinirim

Aynı sorun bendede var daha 1-2 gün önce dream spark tan 8.1 kurdum. Nvidia geforce gt 540m driver yuklerken önce intel sürücüsünü yükleyin dedi onu yüklerken de Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor diyor.
Not : Laptop kullanıyorum

Aynı sorun bendede var daha 1-2 gün önce dream spark tan 8.1 kurdum. Nvidia geforce gt 540m driver yuklerken önce intel sürücüsünü yükleyin dedi onu yüklerken de Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor diyor.
Not : Laptop kullanıyorum
Hocam ben sorunu çözdüm. aida64 le anakart modelinizi öğrenin sonrasında anakartın resmi sayfasından driverlarınızı indirip yükleyin sorun çözülecektir

Hocam ben sorunu çözdüm. aida64 le anakart modelinizi öğrenin sonrasında anakartın resmi sayfasından driverlarınızı indirip yükleyin sorun çözülecektir
benim anakart MSI Z170A Gaming Pro, intel i5 6600K intel graphics 530 var fakat aynı soruna sahibim, anakart driverları arasında tek yüklenmeyip bu hatayı veren intel_vga, intel'in sitesinden indirdiğim 6. nesil işlemciler için graphics driverında da aynı hatayı alıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı